بازسازی و ترمیم سینه بعد از سرطان

بازسازی و ترمیم سینه بعد از سرطان

سرطان سینه چه علائم و نشانه هایی دارد؟ آیا سرطان سینه قابل درمان است؟ آیا بازسازی سینه بعد از سرطان خطر دارد؟

عمل بازسازی پستان یک عمل بسیار سنگینی است و بیمار باید این تصور را از ذهن خود به دور کند که با یک بار جراحی مشکل او برطرف می شود این عمل قطعا به دو تا سه مرحله نیاز دارد و مراحل آن آرام پیش می رود و ممکن است نتایج اولیه برای جراح ممکن است خوشحال کننده باشد اما بیمار ناراضی باشد بنابراین همکاری بیمار الزامی است و در طی جلسات مشاوره جهت بازسازی ها بیمار به یک سری از سایت ها و منابع اطلاعاتی ارجاع داده می شود و پیشنهاد می شود تا کمی در این باره فکر کند. اما هنوز هم بسیاری از بیماران تحت جراحی ماستکتومی قرار می گیرند یعنی کل تخلیه بافت سینه انجام می شود. امروزه بسیاری از زنان تصور می کنند که نداشتن سینه آن قدر آزار دهنده است که ترمیم آن، ارزش تحمل درد و ناراحتی و انجام یک عمل جراحی دیگر را دارد.

عمل بازسازی پستان یک عمل بسیار سنگینی است و بیمار باید این تصور را از ذهن خود به دور کند که با یک بار جراحی مشکل او برطرف می شود این عمل قطعا به دو تا سه مرحله نیاز دارد. شما عزیزان می توانید با مشاوره از دکتر مریم شریفی جراح و متخصص پستان و زیبایی سینه بهترین روش را جهت بازسازی و ترمیم سینه بعد از سرطان انتخاب کنید. جهت دریافت تعیین وقت قبلی از دکتر مریم شریفی می توانید از راه های ارتباطی زیر با پزشک جراح زیبایی سینه در تماس باشید.

پیج اینستاگرام

شماره تماس: 22784592

روش های بازسازی سینه

برای بازی و ترمیم سینه روش های مختلفی وجود دارد که هرکدام از این روش ها مزایا و معایب خاص خود را دارد. از جمله این روش ها می وان به روش های زیر اشاره کرد:

  • بازسازی با نسوج مصنوعی یا پروتز های مصنوعی سینه که از جنس سیلیکون هستند که داخل آن می تواند مایع سرم نمکی یا ژل سیلیکون استریل باشد و پشت عضلات جداره قفسه سینه گذاشته می شود.
  • بازسازی با استفاده از بافت بدن نوعی یا تزریق چربی به سینه جراحی است که در آن سینه با استفاده از سایر نسوج قسمت های دیگر بدن مانند پوست و نسوج اضافی زیر ناف یا عضلات پشت قفسه سینه و یا سایر بافت های طبیعی بدن جایگزین می شود.

بهترین زمان بازسازی و ترمیم سینه

از نقطه نظر زمان انجام بازسازی سینه می توان تقسیم بندی جداگانه ای را مورد توجه قرار داد، بدین معنی که بازسازی را می توان حین عمل و همزمان با برداشتن کامل سینه انجام داد یا در طی عمل جراحی جداگانه و پس از اتمام درمان های اصلی سرطان سینه به بیمار پیشنهاد کرد.

بازسازی و ترمیم سینه بعد از سرطان

بازسازی و ترمیم سینه بعد از سرطان

احتمال عود سرطان و بازسازی سینه

یک ماکسیمم زمان عود برای سرطان سینه و یک شرایط سینه قبل از درمان وجود دارد. در سرطان های بسیار پیشرونده که درگیری های متعددی زیر بغل به وجود آمده باید بعد از عمل جراحی سرطان پستان حداقل دو سال صبر کرد. اگر بعد از برداشتن سینه امکان بازسازی همزمان وجود نداشته و جراح تصمیم گرفته باشد که سینه را همزمان با عمل بازسازی نکن، بعد از گذشت دو سال، کل بدن بیمار معاینه می شود اگر اثری از بازگشت و یا درگیری سرطان نباشد پزشک اجازه بازسازی سینه را می دهد. پزشک نمی تواند این تضمین را بدهد که بیمار بعد از 2 سال و با باز سازی مشکلی برای او پیش نخواهد آمد وجود ندارد. ولی این تضمین را می تواند به او بدهد که این بازسازی احتمال بازگشت بیماری را بالا نمی برد یعنی اقدامات بازسازی به نوعی نیست که زندگی یک نفر را به خطر بیندازد یا احتمال بازگشت سرطان را بیشتر کند. ممکن است در مواردی که از فلاپ استفاده می شود یک کانون کوچکی از برگشت های موضعی را پوشش می دهد اما این مورد هم احتمال آن زیاد نیست. گاهی ممکن است بازسازی انجام شود و بعد از 1 الی 2 سال دیگر برای بیمار متاستازی تشخیص داده شود.

عوارض ترمیم سینه

  • پیچیده بودن و بیش از یک مرحله ای بودن عمل
  • عدم پوشش بیمه
  • نداشتن حس طبیعی سینه

 

با تشکر مدیریت سایت دکتر مریم شریفی متخصص و جراح پستان، سرطان و زیبایی

 

مقالات مرتبط با این مطلب:

جراحی پروتز سینه

سرطان سینه

جراحی تخلیه سینه

جراحی زیبایی سینه

سرطان پستان

پاسخ

5 + 7 =

Call Now Button