روش های جراحی سینه

روش های جراحی سینه

سینه ها در طول عمر تغییرات زیادی می کنند به طبع برای درمان این تغییرات عمل های زیبایی زیادی بر روی سینه ها انجام می شود. از جمله اقدامات بزرگ کردن سینه، کوچک کردن سینه و لیفت سینه می باشد و در مورد آقایان شایع ترین عملی که بر روی سینه ها انجام می شود کوچک کردن سینه ها با روش ژنیکوماستی می باشد که معمولا با عمل لیپوساکشن این مشکل برطرف می شود. در ادامه به توضیح هریک از این روش ها پرداخته می شود، با ما همراه باشید.

بزرگ کردن سینه ها

امروزه در جراحی بزرگ کردن سینه ها از دو روش استفاده می شود: روش اول تزریق چربی و روش دوم استفاده از پروتزها می باشد.

سینه ها در طول عمر تغییرات زیادی می کنند به طبع برای درمان این تغییرات عمل های زیبایی زیادی بر روی سینه ها انجام می شود.

شما عزیزان می توانید با مشاوره از دکتر مریم شریفی جراح سینه بهترین روش را جهت روش های جراحی سینه را انتخاب کنید. جهت دریافت تعیین وقت قبلی از دکتر مریم شریفی می توانید از راه های ارتباطی زیر با پزشک جراح زیبایی سینه در تماس باشید.

پیج اینستاگرام

شماره تماس: 22784592

تزریق چربی در سینه ها

در این روش ابتدا چربی از نواحی مختلف بدن که برجستگی زیادی دارد با استفاده از لیپوساکشن برداشته می شود و سپس این چربی آماده شده در زیر بافت چربی پوست سینه تزریق می شود. در تکنیک های جدید چربی ها وارد نسج سینه نمی شود. با توجه به اینکه از چربی خود بدن فرد استفاده می شود این عمل با نتایج بسیار خوب و زیبایی همراه است، اما عملی طولانی تر و با مراقبت های خاص را دارد.

پروتز سینه

روش دیگری که برای بزرگ کردن سینه ها استفاده می شود، پروتز سینه می باشد که معمولا شایع ترین روش برای بزرگ کردن سینه ها می باشد. پروتزهایی که امروزه استفاده می شوند کاملا بدون زیان هستند و جراحان با اطمینان زیاد از این روش برای بزرگ کردن سینه ها استفاده می کنند. پروتزهایی که امروزه در دسترس هستند از نظر جنس محتوای داخلی که آن که یا با آب پر می شود یا ژل، متفاوت است. به علاوه از لحاظ ظاهر بیرونی بسیار متفاوت هستند. برخی از این پروتزها گرد می باشند و برخی حالت قطره اشکی دارند و برخی از آنها آناتومیکال هستند. بنابراین جراح با توجه به شرایط هر بیمار و با توجه به شکل سینه آنها بهترین پروتز را انتخاب می کند.

جاگذاری پروتز سینه

پس از انتخاب نوع پروتز متناسب با وضعیت بیمار توسط پزشک، پروتز یا در مجاورت بافت پستان قرار می گیرد یا در زیر عضله سینه. در خانم های جوان که احتمال بارداری و شیردهی در آنها وجود دارد بهترین مکان قرار گیری پروتز ، زیر عضله سینه می باشد. در این حالت پروتز با نسج پستان تماس ندارد و برای شیردهی مشکلی ایجاد نمی کند. اما در کسانی که زایمان داشته اند و دوره شیردهی را پشت سر گذاشته اند شاید یکی از بهترین مناطقی که می توان پروتز را قرار داد، مجاورت بافت سینه می باشد که پوست اضافی که در ناحیه سینه است به این صورت مصرف شود و کاهش پیدا کند.

محل برش سینه

قبل از جای گذاری سینه همواره این سوال مطرح می شود که پروتز با چه برشی وارد سینه می شود؟ هنگام برش سینه جراح می تواند از سه نوع روش استفاده کند یا از هاله نوک سینه یا از چین زیر پستان یا از زیر بغل. انتخاب بهترین برش در افراد مختلف متفاوت است. با مشورت بیمار و شرایطی که سینه بیمار دارد از لحاظ حجم، موقعیت و اینکه پروتز در چه نقطه ای باید قرار بگیرد جراح بهترین تصمیم را می گیرد.

روش-های جراحی سینه

روش-های جراحی سینه

کوچک کردن سینه

در بیمارانی که دچار بزرگی سینه هستند می توان از لیپوساکشن استفاده کرد. در سینه هایی که افتادگی زیادی ندارند و بیماران در شرایطی هستند که به هیچ وجه تمایلی به ایجاد برش بر روی سینه ها ندارند جراح می تواند از لیپوساکشن استفاده کند این روش نتایج بسیار خوبی دارد و امروزه از این روش استفاده زیادی می شود.

تکنیک های کوچک کردن سینه

در بیشتر مواقع بزرگی سینه ها همراه با افتادگی سینه ها همراه است. در این واقع باید با استفاده از برش جراحی سینه ها را کوچک کرد. در این تکنیک با یک برش یا دو برش این کار انجام می گیرد. این برش ها یا از روبه رو و یا برش ها از زیر انجام می شود. در تکنیک های جدیدتر با استفاده از یک برش جراحی عمودی می توان حجم سینه ها را به نحو بسیار زیبا و مطلوبی کم کرد و افتادگی را اصلاح کرد.

لیفت سینه

در مواردی که افتادگی سینه ها کم باشد پزشک می تواند با استفاده از روش ها و تکنیک های جدید فقط با برش دور هاله نوک سینه لیفت سینه را انجام دهد.

بازسازی سینه

امیدی که امروزه جراحی پیشرفته سینه به این بیماران می دهد، بازسازی سینه می باشد. جراح می تواند با استفاده از نسوج طبیعی بدن این بیماران پستان را بازسازی کند و در همان زمان که سینه قطع می شود سینه جدیدی برای این بیماران قرار داده شود.

راه های ارتباطی با دکتر مریم شریفی:

02122765185 – 02126650267

پیج اینستاگرام

info@dr-sharifi.com

پاسخ

4 × 3 =