علائم سرطان سینه در زنان

علائم سرطان سینه در زنان

سرطان سینه در زنان

دانستن اینکه چگونه سینه های شما طبیعی به نظر می آید و احساس می شود، بخش مهمی از سلامت پستان است. فهمیدن سرطان پستان در اسرع وقت به شما فرصتی بهتر برای درمان موفقیت آمیز می دهد. اما دانستن آنچه که باید آگاهی داشته باشید، نمی تواند جایگزینی برای ماموگرافی های معمولی و سایر آزمایش های غربالگری باشد. آزمایش های غربالگری می توانند در تشخیص سرطان پستان در مراحل اولیه خود، قبل از هر گونه علائم ظاهری کمک کنند.

سرطان سینه یکی از شایع ترین انواع سرطان در میان زنان می باشد. شایع ترین علائم سرطان سینه احساس یک توده یا غده می باشد. یک توده سفت بدون درد که دارای لبه های نامنظم است بیشتر احتمال دارد که سرطانی باشد، اما سرطان سینه می تواند نرم و یا گرد نیز باشد. آنها حتی می توانند دردناک باشند. به همین دلیل مهم است که در صورتی که توده یا غده جدیدی در سینه دارید یا سینه شما دچار تغییراتی شد، فورا توسط یک جراح سینه که دارای تجربه بالایی در جراحی و درمان سرطان سینه می باشد مورد معاینه قرار بگیرید.

علائم-سرطان-سینه

علائم-سرطان-سینه

علائم سرطان سینه در زنان

افراد مختلف علائم مختلفی از سرطان پستان دارند. همچنین بعضی از افراد علائم و نشانه هایی ندارند.

برخی از علائم سرطان پستان عبارتند از:

توده ی جدید در پستان یا زیر بغل.

ضخیم شدن یا تورم بخشی از پستان.

تحریک یا کمرنگ شدن پوست سینه.

قرمزی یا پوسته پوسته شدن در ناحیه نوک پستان یا سینه.

تیر کشیدن در نوک پستان یا درد در ناحیه نوک پستان.

خارج شدن مایع مانند خون از نوک سینه.

هر گونه تغییر در اندازه یا شکل سینه.

درد در هر قسمتی از سینه.

در نظر داشته باشید که این علائم ممکن است با شرایط دیگری که سرطان نیستند اتفاق بیفتد.

اگر شما هرگونه علائم یا نشانه هایی را که باعث نگرانی تان می شود، دارید حتما مطمئن شوید که دکتر خود را بلافاصله می بینید.

خانم دکتر مریم شریفی، جراح سینه قادر هستند جراحی سینه و درمان سرطان سینه را با مهارت بالا انجام دهند . می توانید با راه های ارتباطی زیر با دکتر شریفی جراح زیبایی سینه در ارتباط باشید.

راه های ارتباطی

شماره تماس 021-22784592

پیج اینستاگرام

پستان طبیعی چگونه است؟ 

هیچ سینه ای معمولی نیست. سینه ای که برای شما طبیعی به نظر می آید ممکن است برای زن دیگری طبیعی نباشد. اکثر زنان می گویند سینه هایشان ناهموار و غیر یکسان هستند. اینکه سینه شما چگونه به نظر بیاید بستگی به عوامل متعددی مانند عادت ماهانه شما، داشتن فرزند، کاهش یا افزایش وزن و مصرف داروهای خاصی دارد. سینه ها نیز به با افزایش سن شما تغییر می کنند.

 توده ها در سینه من چه کاری می کنند؟ 

بسیاری از شرایط می توانند باعث ایجاد توده های پستان، از جمله سرطان شوند. اما اغلب توده های سینه به علت سایر شرایط پزشکی ایجاد می شوند. دو علت شایع در ایجاد تومورهای پستان، وضعیت فیبروکیستیک سینه و کیست ها هستند. وضعیت فیبروکیستیک باعث تغییرات غیر سرطانی در پستان می شود که می تواند باعث ناهمواری، درد و حساس شدن سینه ها شود. کیست ها کیسه های پر از مایع هستند که می توانند در پستان ایجاد شده و گسترش یابند.

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی شایع ترین علائم سرطان سینه در زنان به طور مفصل پرداختیم. توصیه می کنیم در صورتی که این علائم را مشاهده کردیم فورا به جراح سینه مراجعه نمایید.

پاسخ

هشت − هشت =

Call Now Button