پروتز سینه چیست

پروتز سینه چیست

پروتز سینه یا پروتز پستان، پروتزی است که همانند فرم سینه می باشد و کاملا مصنوعی است. از این پروتز ها به منظور جایگزین کردن بخشی و یا تمام سینه استفاده می شود. موارد استفاده از این پروتز ها در جراحی زیبای سینه می باشد. کاندید استفاده از پروتز سینه خانم هایی هستند که از ظاهر سینه خود ناراضی هستند و یا به دلیل ابتلا به سرطان سینه، بخشی از سینه خود را از دست داده اند. انجام این جراحی توسط جراح عمومی امکان پذیر است.

پروتز-سینه-چیست

انواع پروتز سینه

بیشتر پروتز هایی که در هنگام جراحی زیبایی سینه مورد استفاده قرار می گیرد، از جنس سیلیکون نرم بوده و در یک قاب نازک گذاشته شده است. این سیلیکون ها دارای شکلی طبیعی بوده و مانند فرم سینه است. همچنین در برخی از پروتز های سینه، نوک سینه نیز لحاظ شده است.

پروتز سینه و سرطان

بیشتر خانم هایی که به سرطان سینه مبتلا شده اند، می توانند از جراح سینه خود، به منظور بازسازی سینه خود بخواهند که بعد از جراحی سینه، اقدام به بازسازی سینه نموده و سینه را پروتز نماید.

 زمان بهبود بعد از جراحی پروتز سینه

به دلیل برش هایی که ممکن است حین جراحی برای قرار دادن پروتز سینه در بافت سینه ایجاد می شود، زمانی بین 6 تا 8 هفته لازم است تا به طور کامل بخیه ها بهبود پیدا کند.

با توجه به استفاده از انواع پروتز در افراد گوناگون این میزان دوره نقاهت متفاوت است.

برای انجام مراقبت های بعد از جراحی پروتز سینه ممکن است نیاز باشد، تا از یک نفر همراه کمک گرفته شود. زیرا باید مراقبت ها به درستی توسط جراح سینه ذکر شده و انجام شود.

مراقبت های بعد از جراحی پروتز سینه

بعد از انجام جراحی پروتز سینه به منظور رسیدن به نتیجه ای مطلوب بعد از پروتز سینه، باید به دقت به تمامی مراقبت های بعد از جراحی که توسط جراح ذکر می شود، عمل شود. این مراقبت ها عبارتند از :

 • داروهای تجویزی که به منظور کاهش درد و عفونت توسط جراح تجویز شده است، طبق دستور مصرف شود.
 • بعد از انجام جراحی، یک نفر برای مراقبت از بیمار باید باشد.
 • بعد از انجام جراحی پروتز سینه، از خوابیدن بر روی شکم و یا پهلوها به مدت 3 هفته اجتناب شود، زیرا ممکن است به پروتز ها فشار وارد شود.
 • برای کاهش تورم و کبودی لازم، بهتر است از کمپرس های سرد استفاده شود.
 • به مدت 1 ماه به طور مداوم و 24 ساعته از سوتین استفاده شود تا پروتز های سینه بهترین حالت را به خود بگیرد.
 • فرد می تواند بعد از گذشت 1 الی 2 هفته بعد از جراحی پروتز سینه، به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازد. اما گفتن این نکته ضروری است که در برخی از افراد به دلیل متفاوت بودن نحوه جراحی ممکن است، این زمان طولانی تر گردد.
 • استعمال دخانیات و خوردن مشروبات الکی قبل و بعد از انجام جراحی بع مدت 3 هفته ممنوع است.
 • از انجام فعالیت های سنگین تا زمان بهبودی کامل اجتناب کنید، زیرا ممکن است بخیه ها باز شود و یا پروتز جا به جا گردد. همچنین تورم را در بافت جراحی افزایش می دهد.

  برخی دیگر از خدمات دکتر مریم شریفی 

  جراحی سینه

  سرطان سینه 

  جراحی سرطان پستان

  جراحی سرطان سینه

  تزریق بوتاکس

  لیفت سینه

  پروتز سینه

  ​راه های ارتباطی با خانم دکتر شریفی

  021-22784592

   info@dr-sharifi.com

   کانال تلگرام

   پیج اینستاگرام

  متخصص جراح پستان، سرطان و زیبایی

دکتر مریم شریفی

متخصص و جراح پستان،سرطان و زیبایی

دارای بورد تخصصی جراح دانشگاه علوم پزشکی تهران

مطالب مرتبط
[yarpp]

پاسخ

4 × 3 =

Call Now Button