کوچک کردن پستان با جراحی

کوچک کردن پستان با جراحی

راه های اصلی کوچک کردن پستان

سوال اصلی اینجاست که راه های اصلی کوچک کردن پستان کدامند؟ آیا می توان با روشهای فیزیکی مانند ورزش، لاغر شدن و یا برخی داروهای خوراکی یا پمادها و ژل ها پستانها را کوچک کرد؟

درحقیقت، پاسخ این سوال این است که تاکنون هیچ روش شناخته شده ای بجز جراحی زیبایی پستان که بهترین اثرات درمانی را در کنار کمترین عوارض داشته باشد، معرفی نشده است. اعمال جراحی برای کوچک کردن سینه ها،سال هاست که انجام می شود. اولین عمل جراحی برای کوچک کردن سینه ی زنان در سال( ۱۶۶۹) توسط ویلیام دارستون در انگلستان انجام شده است. اگرچه هدف اصلی این عمل جراحی کاهش حجم و وزن سینه است، ولی افزایش زیبایی برای ایجاد شکل طبیعی در سینه ها نیز به همان اندازه مهم است .

کوچک-کردن-پستان-با-جراحی

باید توجه کرد که بزرگی پستان ها می تواند ناشی از افزایش بافت چربی و یا بافت شیرساز پستانی باشد. چنانچه بزرگ بودن پستان به علت افزایش بافت شیرساز باشد، با افزایش فعالیت فیزیکی و نیز رعایت کردن رژیم های لاغری و درنهایت کم کردن وزن، نمی توان تاثیر زیادی بر کاستن از حجم و وزن پستان ایجاد کرد. اگرچه، اگر این افزایش حجم، ناشی از افزایش بافت چربی باشد، ممکن است با کم کردن وزن، بتوان اثرات کم تا متوسطی بر کاهش سایز پستان ها ایجاد کرد. ولی باید دانست که حتی این تاثیر، مشکل بیمار را حل نخواهد کرد زیرا با کم شدن نسبی حجم پستان، باتوجه به عدم تغییر اندازه پوست پستان، این عضو افتاده تر به نظر رسیده و مشکل زیبایی بیمار را حل نخواهد کرد.

از طرفی مصرف داروها اعم از خوراکی و یا پماد ها و ژل های مالیدنی که به ویژه به صورت محصولاتی تجاری در دسترس هستند ممکن است همراه عوارض ناحواسته ای باشد که بعضا بسیار اهمیت دارند. ایجاد دستکاری های هورمونی و در نتیجه بر هم زدن نظم طبیعی بدن و بروز اختلالات هورمونی باعث می شود تا بیمار در اغلب موارد دچار مشکلات فراوانی شود. از طرف دیگر استفاده از این محصولات تجاری گاها دارای عوارض جانبی قابل توجهی بوده و حتی استفاده دراز مدت از آن ها می تواند به همراه افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه در فرد شود. علاوه برتمامی موارد ذکر شدهدر بالا باید دانست که تاثیر ناچیز این داروها به سرعت پس از قطع آن می تواند باعث برگشت به حالت اولیه شود. به گفته دکتر شریفی جراح زیبایی پستان هرگز تحت تاثیر تبلیغات مجله ای یا ماهواره ای که بعضا اثرات معجزه آسایی را از برخی از داروها تبلیغ می کنند و عمدتا اهداف تجاری خاصی دارند، قرار نگیرید.

نحوه انجام  کوچک کردن پستان با جراحی

جراحی کوچک کردن پستان به منظور برداشتن چربی ها و پوست های اضافی پستان ها انجام می شود. فرم دهی و شکل دهی مجدد سینه ها در محل جدید با این جراحی ممکن می شود. در جراحی کوچک کردن پستان ها علاوه بر کاهش حجم پستان ها، وزن و بیماری هایی که به واسه حجم و وزن سینه ها به وجود آمده از بین خواهد رفت و بیمار رضایت و اعتماد به نفس زیادی پیدا می کند.

برای انجام جراحی کوچک کردن پستان ها، روش های مختلفی توسط جراح پستان مورد استفاده قرار می گیرد. در این نوع از جراحی از برش های متفاوتی برای ایجاد برش به منظور برداشتن بافت و پوست های پستان استفاده می شود. با این حال در تمامی روش های جراحی، خط برشی دور هاله قهوه ای رنگ پستان زده می شود. ولی مابقی برش های مورد استفاده در حین جراحی در روش های مختلف، متفاوت است.

انتخاب روش های کوچک کردن پستان با جراحی

برای انتخاب نوع برش و جراحی پستان باید جراح پستان و بیمار در جلسات متعدد قبل از جراحی پستان، برش های مختلفی را که در حین جراحی زده می شود، توسط جراح پستان توضیح داده شود. با این کار بیمار خود می تواند روش و برش را انتخاب کند و در این خصوص با جراح پستان مشورت نماید. این نوع از برش ها به گونه ای زده می شود تا در هنگام پوشیدن لباس های زیر غیر قابل دیدن است.

در اغلب روش هایی که برای جراحی پستان مورد استفاده قرار می گیرد هاله دور پستان و یک برش عمودی از زیر هاله پستان، زده می شود، این برش تا چین زیر پستانی ادامه پیدا می کند. در برخی از خانم ها که به دلیل جحم زیاد سینه نیاز برداشتن چربی و پوست اضافی بیشتری هستند، ممکن است تا خط افقی روی چین زیر پستانی در این نوع  از جراحی ها لازم باشد. میزان برش این خط با توجه به حجم سینه زده می شود. در موارد نادری که حجم پستان زیاد باشد از دو طرف سینه برش خورد می شود.

برخی دیگر از خدمات دکتر مریم شریفی 

جراحی سینه

سرطان سینه 

جراحی سرطان پستان

جراحی سرطان سینه

تزریق بوتاکس

لیفت سینه

پروتز سینه

متخصص جراح پستان، سرطان و زیبایی

​راه های ارتباطی با خانم دکتر شریفی

021-22784592

 info@dr-sharifi.com

 کانال تلگرام

 پیج اینستاگرام

دکتر مریم شریفی

متخصص و جراح پستان،سرطان و زیبایی

دارای بورد تخصصی جراح دانشگاه علوم پزشکی تهران

مطالب مرتبط
[yarpp]

پاسخ

هفده − دوازده =

Call Now Button