جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه

اگر تصمیم دارید برای بازسازی سینه و یا ایجاد فرم بهتر در سینه خود، جراحی زیبایی سینه انجام دهید، می توانید از جراحی پروتز سینه، استفاده نمایید تا نتیجه خوبی بعد از جراحی داشته باشید. همچنین اگر ماستکتومی انجام داده اید و یا می خواهید سینه خود را بعد از انجام جراحی سرطان سینه بازسازی نمایید.

خانم های زیادی در طول زندگی خود از فرم و اندازه سینه خود رضایت نداشته و به دنیال راهی می گردند تا از رضایت کامل در این خصوص داشته باشند. یکی از راه هایی که امروزه متداول است و خانم های زیادی را راضی به انجام این جراحی نموده است، جراحی پروتز سینه است. برای دریافت راهنمایی و اطلاع از نحوه انجام جراحی پروتز سینه و سوالات متداول در خصوص پروتز سینه می توانید با خانم دکتر مریم شریفی در ارتباط باشید.  راه های ارتباطی با دکتر شریفی جراح زیبایی سینه 021-22784592 می باشد همچنین می توانید ما را در  پیج اینستاگرام دنبال کنید.

پروتز سینه

پروتز سینه راهی سریع برای پر کردن فضای داخل سینه و همچنین فرم دهی به سینه است. همچنین انجام جراحی پروتز سینه، سبب می شود تا در زمان پوشیدن لباس های خاص و مهمانی تناسب اندامی زیبا داشتیه باشید.

انجام جراحی پروتز سینه همچنین در افرادی که به دلیل ابتلا به سرطان سینه و درمان سرطان سینه برداشته شده و یا به دلیل بروز صدمه و یا بیماری خاص، یکی و یا هر دو سینه خود را از دست داده اند، می تواند کمک کننده باشد.

جراحی پروتز سینه

پروتز سینه آیا متفاوت است و اندازه و شکل های مختلف دارد؟

پروتز ها پستانی که برای جراحی پروتز سینه مورد استفاده قرار می گیرد، معمولا در شکل ها، اندازه ها و مواد سازنده متفاوت وجود دارد.

شرکت های سازنده این نوع از پروتز ها، معمولا چیزی حدود 86 نوع از پروتز های سینه را ارائه می دهند. این یعنی که همه افراد در سایز و کاربرد های مختلف از پروتز سینه ، در جراحی پروتز سینه می توانند از این پروتز ها استفاده کنند.

جنس هایی که برای پروتز هاس سیلیکونی در نظر گرفته می شود، بیشتر از جنس سیلیکونی و یا همان آب نمکی است.

برای مشاهده بر روی تصویر زیر کلیک کنید

چه افرادی جراحی پروتز سینه را انجام می دهند؟

برای انجام جراحی پروتز سینه هیچ شرایط خاصی وجود ندارد. بیشتر افرادی که از ظاهر سینه خود راضی نبوده و سن بالای 25 سال دارند می توانند جراحی پروتز سینه انجام دهند.

همچنین همانطور که گفته شد، خانم هایی که به دلایل مختلف از جمله بیماری یکی و یا هر دو سینه خود را به طور نسبی از دست داده اند نیز می توانند از این پروتز ها استفاده کنند. در این گروه از افراد بعد از بررسی میزان برداشته شدن بافت سینه، نوع پروتز سینه و جای آن مشخص می شود تا بتواند سبب بهبود ظاهر سینه شودد. انجام جراحی پروتز سینه در این گروه از خانم ها، باعث می شود تا علاوه بر حفظ ظاهر خود، با افزایش اعتماد به نفس رو به رو شده و کمتر تحت تاثیر نتیجه بیماری و صدمات خود قرار گیرند.

جراحی پروتز سینه همچنین به خانم هایی که دارای سایز کوچک سینه و یا دارای سینه ای افتاده و بزرگ دارند توصیه می شود. در این افراد با توجه به اندازه و فرم سینه، پروتز سینه انتخاب می شود. نتیجه هر دو جراحی پروتز سینه، یکی است. شاید می پرسید چگونه ممکن است ؟

خانم دکتر مریم شریفی دراین خصوص توضیح می دهند که نتیجه هر دو جراحی های فوق زیبا تر شدن ظاهر سینه و رضایت بیش تر فرد از تناسب اندام خود و زیبایی بدن خود را به همراه دارد.

چه اقداماتی در حین انجام جراحی پروتز سینه صورت می گیرد؟

در حین انجام جراحی پروتز سینه، با توجه به موضعیت نوک پستان، هاله قهوه ای اطراف آن و ظاهر سینه، برش های زده می شود. تمامی این برش ها بعد از انجام جراحی و بعد از گذشت دوره نقاهت کم رنگ شده و یا در جای غیر قابل دیده شدن می باشد. در حین جراحی، جراح زیبایی سینه، با توجه به موارد فوق، موقعیت نوک پستان، هاله و میزان اندازه سینه را در در نظر گرفته و جراحی را انجام می دهد. همچنین از پروتز سینه برای فرم دهی بهتر سینه در این جراحی استفاده می شود. با توجه به حجم سینه و نوع پتز سینه، موقعیت قرارگیری پروتز های سینه متفاوت است. برای اطلاع در این خصوص می توانید به مقاله سوالات متداول پروتز سینه و انواع پروتز سینه مراجعه نمایید.

بعد از انجام هر جراحی، نیاز به مراقبت هایی است که باید انجام شود. به همین منظور در ادامه به توضیح نکات مهم در خصوص مراقبت های بعد از جراحی پروتز سینه خواهیم پرداخت.

مراقبت های بعد از جراحی پروتز سینه

از آنجایی که جراحی پروتز سینه جزو، جراحی های نیمه تهاجمی است و در آن برش های کوچکی برای وارد کردن پروتز ایجاد می شود. پس در نتیجه باید از این برش ها به منظور جلوگیری از بروز عفونت مراقبت نمود.

بعد از انجام این جراحی، باید از گن های مخصوصی که جراح توصیه می نماید، اسنفاده شود تا سینه و پروتز فرم خود را حفظ نماید.

برخی از مقالات مرتبط

پروتز سینه 

لیفت و پروتز سینه

انواع پروتز سینه 

جراحی زیبایی سینه

راه های ارتباطی با دکتر شریفی جراح زیبایی سینه

021-22784592

 کانال تلگرام

 پیج اینستاگرام

متخصص جراح پستان، سرطان و زیبایی

متخصص و جراح پستان،سرطان و زیبایی
دکتر مریم شریفی

متخصص و جراح پستان،سرطان و زیبایی، بورد تخصصی جراح دانشگاه علوم پزشکی تهران، فارغ التحصیل دکترای عمومی از دانشگاه علوم پزشکی بابل فارغ التحصیل مقطع تخصصی جراحی عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران دارای بورد تخصصی با رتبه برتر از دانشگاه تهران عضو پژوهشکده بیماریهای پستان دانشگاه علوم پزشکی تهران جراح دانشگاه علوم پزشکی تهران عضو جامعه جراحان ایران در حال حاضر جراح دانشگاه علوم پزشکی تهران دوره فلوشیپی جراحی پستان عضو انجمن جراحان ایران فعال در مرکز و پژوهشکده بیماریهای پستان تهران عضو فعال پژوهشکده بیمارستان شریعتی تهران فعال در مرکز بیماریهای پستان جهاد دانشگاهی تهران گذراندن دوره های تکمیلی بیماری و جراحی های پستان

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
تماس با پزشک