انتخاب پروتز سینه

انتخاب پروتز سینه

تعداد خانمهایی که اقدام به جراحی زیبایی سینه، لیفت سینه و پروتز سینه می نمایند هر ساله در حال افزایش است. این که چرا خانم های زیادی این جراحی زیبایی را انجام می دهند، دلایل مختلفی دارد. به همین دلیل می خواهیم در این مطلب به خانم های عزیز راهنمایی مختصری در خصوص انتخاب پروتز سینه و علت انجام جراحی پروتز سینه ارائه دهیم تا با اطمینان خاطر اقدام به این جراحی نمایند.

خانم دکتر مریم شریفی، جراح ومتخصص سرطان سینه توصیه می نمایند که برای انجام جراحی پروتز سینه عجله نکنید زیرا انتخاب پروتز سینه مناسب برای انجام جراحی زیبایی سینه می توانید نقش خوبی را در نتیجه این جراحی در پی داشته باشد. برای دریافت راهنمایی بیشتر می توانید با استفاده از راه های ارتباطی زیر با  دکتر شریفی جراح زیبایی سینه در ارتباط باشید.

راه های ارتباطی

 شماره تماس 021-22784592

  پیج اینستاگرام

علت انجام جراحی پروتز سینه چیست؟

همانطور که گفته شد سالیانه خانم های زیادی اقدام  به جراحی پروتز سینه اقدام می کنند که بیشتر این افراد به دو دلیل عمده این جراحی راانجام می دهند. در وهله اول خانم هایی که به دنبال داشتن اندامی زیبا هستند اقدام به انجام جراحی پروتز سینه نمایند. گروه بعدی خانم هایی هستند که به انواع سرطان سینه مبتلا شده و در این بین ممکن است بخشی از سینه خودرا از دست بدهند. به همین دلیل جراح زیبایی سینه توصیه می نماید تا حتما اقدام به جراحی پروتز سنه نمایید.

انواع پروتز سینه

حالا برای انجام جراحی پروتز سینه باید ببنید که چه نوع از پروتز سینه استفاده نمود. زیرا هر کدام یک از پروتز های سینه، با توجه به نیاز و بررسی های فیزیکی بافت سینه انتخاب شده و میزان بزرگی و یا کوچکی سینه انتخاب می شود. انواع پروتز سینه نیز شامل ژل سیلیکون، فوم یا فیبر می باشد. از این مواد برای ساخت پروتز های سینه استفاده می شود تا فرمی همانند سینه داشته و بعد از قرار دادن آن داخل بافت سینه، سینه ها حالتی طبیعی داشته باشند.

انتخاب پروتز سینه

شرایط قرار دادن پروتز های سینه داخل بافت سینه به چه صورت است؟

انتخاب پروتز سینه با توجه به محل قرارگیری پروتز انجام می شود. به طور مثال در برخی از خانم ها این پروتز ها به طور مستقیم بر روی عضله و بافت سینه قرار می گیرد. در حالی که برخی نیز در زیر این عضله قرار داده می شود. همچنین در حین انجام جراحی پروتز سینه با توجه به موقعیت نوک سینه و فرم طبیعی سینه تعیین می شود.

خانم هایی که نیز ماستکتومی انجام داده اند، نیز به دلیل آن که ممکن است در حین درمان و جراحی سرطان سینه ممکن است بخشی از بافت سینه را برداشت به همین دلیل می تواندر این خانم های عزیز از پروتز سینه استفاده نمود و انتخاب خوبی خواهد بود. زیرا باعث جراحی پروتز سینه باعث می شود تا اعتماد به نفس به این بیماران باز گشته و اندامی زیبا داشته باشند.

انتخاب پروتز سینه

بعد از آن که شرایط فرد برای انجام جراحی پروتز سینه بررسی شد و از نظر فیزیکی و جسمی نیز مورد معانیه پزشک قرار گرفت، حالا نوبت به انتخاب بهترین پروتز سینه برای انجام جراحی پروتز سینه رسیده است. زیرا انتخاب پروتز سینه می تواند در ایجاد هر چه بهتر تغییرات در ظاهر سینه تاثیز گذار باشد.

شرایط انتخاب با توجه به نوع پروتز سینه و بافت سینه مشخص می شود که بعد از انجام معاینات پزشکی توسط جراح پروتز سینه انجام می شود. در ادامه به توضیح انواع روتز سینه می پردازیم. همچنین می توانید از خانم دکتر مریم شریفی نیز می توانند در این خصوص راهنمایی های لازم را در اختیار شما بگذارد.

انواع پروتز سینه

پروتز سینه بر سه نوع است

  • پروتز سینه سیلیکونی
  • آب نمکی (سالین)
  • ژل شکل دهنده

پروتز سینه سیلیکونی

پروتز های سیلیکونی گرد و پر از ژل های چسبنده می باشند. این نوع از پروتز دارای ظاهری طبیعی بود و هیج ناراحتی برای بیمار ایجاد نمی کند. پروتز سینه سیلیکونی در صورتی که پاره شود، از بین نمی رود. برای استفاده از این نوع از پروتز باید فرد سنی بالای 22 سال داشته باشد.

پروتز آب نمکی (سالین)

این نوع از پروتز گرد و پر از محلول آب و نمک که در اصطلاح سالین گفته می شود، می باشد. پروتز آب نمکی (سالین) محلولی استریل است و به طور طبیعی در بدن وجود دارد. در صورتی که این نوع از پروتز در بدن پاره شود، به دلیل ترکیبی طبیعی با بدن سازگار است و جذب بدن می شود. برای انجام جراحی پروتز سینه، فرد باید بالای 18 سال سن داشته باشد.

ژل شکل دهنده

از ژل های  شکل دهنده به دلیل قدرت بالای چسبندگی  بیشتر استفاده می شود. همچنین این  نوع از پروتز به دلیل قابلیت شکل دهی مانند آناتومی بدن بسیار پر کاربرد است. برای استفاده از ژل شکل دهنده در جراحی پروتز سینه فرد نباید قبل از 22 سالگی اقدام نماید.

محل برش در جراحی پروتز سینه

چندین نوع از برش در پروتز سینه استفاده می شود. رایج ترین نوع برش برای پروتز سینه، ایحاد برش در زیر سینه و در ادامه خط سینه است. همچنین برای وارد کردن پروتز به داخل سینه می توان برشی به زیربغل در امتداد هاله اطراف نوک سینه زد.

برخی از مقالات مرتبط

پروتز سینه 

لیفت و پروتز سینه

انواع پروتز سینه 

جراحی زیبایی سینه

جراحی پروتز سینه 

راه های ارتباطی با دکتر شریفی جراح زیبایی سینه

021-22784592

 کانال تلگرام

 پیج اینستاگرام

متخصص جراح پستان، سرطان و زیبایی

پاسخ

هشت − 6 =

Call Now Button