چه جوری بفهمیم که سرطان سینه داریم ؟

چه جوری بفهمیم که سرطان سینه داریم ؟

سرطان سینه رشد بدخیم سلول های سرطانی در بافت پستان است در بیماری سرطان سلول ها به طور کنترل نشده ای رشد می کنند .سرطان سینه یکی از سرطان های شایع در زنان می باشد اما این سرطان در بین مردان نیز دیده می شود اگر درد سینه دارید در مراحل اولیه ممکن است سرطان سینه هیچ گونه دردی یا ناراحتی نداشته باشد توسط ماموگرافی و آزمایش های منظم سینه می توانید تغییرات سینه خود را متوجه شوید .

جهت تماس با دکتر مریم شریفی می توانید با شماره ی زیر تماس حاصل کنید .

راه های ارتباطی

شماره تماس 22784592

خودتان می توانید هر ماه پستان خود را معاینه کنید و تغییرات را متوجه شوید به یاد داشته باشید بسیاری از برآمدگی ها و جوش ها خوش خیم می باشد و سرطانی نیستند و به خوبی با درمان مناسب بهبود می یابد اگر شما هر نشانه ی غیر طبیعی در سینه های خود مشاهده کردید حتماً به پزشک مراجعه کنید. تشخیص و درمان به موقع سرطان سینه شانس زندگی فرد را بیشتر می کند.

جلوگیری از سرطان سینه

هیچ راه مطمئنی برای جلوگیری از سرطان سینه وجود ندارد اما شما می توانید سینه خود را معاینه کنید و شیوه جلوگیری از سرطان سینه را بیاموزید عوامل خطری که شما نمی توانید اون را کنترل کنید عبارتند از جنس ، ژن ، نژاد ، سن ، وضعیت یائسگی ، داروها و درمان های پزشکی ، سن شروع قاعدگی و تاریخچه سلامتی خانوادگی است.

چه جوری بفهمیم که سرطان سینه داریم ؟
چه جوری بفهمیم که سرطان سینه داریم ؟

معاینه سینه توسط خود فرد

این معاینه باید هر ماه توسط خود فرد انجام شود هر ماه با این معاینه باید ماموگرافی سالانه و آزمایشات پزشکی نیز انجام شود با این معاینه تغییرات یک ماه گذشته را می توانید در سینه مشاهده کنید .

در معاینه سینه بررسی نوک سینه یکی از روش های تشخیص در سرطان سینه است شما می توانید هر دو دست خود را پایین بیاورید با انگشتان سومی و اشاره دست راست به آرامی سینه دست چپ را مالش دهید و نوک سینه را به سمت جلو بکشید و ببینید نوک سینه آیا به جای اول خود باز می گردد و آیا مایعی از نوک سینه ترشح میشود تغییرات را یادداشت کنید سینه راست را نیز به همین طریق معاینه کنید.

توصیه های مهم

  • روز معینی را در ماه برای معاینه سینه توسط خود انتخاب کنید و هیچ گاه آن روز را فراموش نکنید.
  • هر گونه تغییری را به پزشک خود بگویید .
  • معاینه پزشکی و ماموگرافی سالانه را فراموش نکنید.
  • معاینه سینه ها رو جدی بگیرید تا بتوانید از تغییرات به وجود آمده جلوگیری کنید.

برخی از مقالات مرتبط عبارتست از :

پروتز سینه 

لیفت و پروتز سینه

انواع پروتز سینه 

جراحی زیبایی سینه

جراحی پروتز سینه 

راه های ارتباطی با دکتر شریفی جراح زیبایی سینه

021-22784592

 پیج اینستاگرام

متخصص و جراح پستان،سرطان و زیبایی
دکتر مریم شریفی

متخصص و جراح پستان،سرطان و زیبایی، بورد تخصصی جراح دانشگاه علوم پزشکی تهران، فارغ التحصیل دکترای عمومی از دانشگاه علوم پزشکی بابل فارغ التحصیل مقطع تخصصی جراحی عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران دارای بورد تخصصی با رتبه برتر از دانشگاه تهران عضو پژوهشکده بیماریهای پستان دانشگاه علوم پزشکی تهران جراح دانشگاه علوم پزشکی تهران عضو جامعه جراحان ایران در حال حاضر جراح دانشگاه علوم پزشکی تهران دوره فلوشیپی جراحی پستان عضو انجمن جراحان ایران فعال در مرکز و پژوهشکده بیماریهای پستان تهران عضو فعال پژوهشکده بیمارستان شریعتی تهران فعال در مرکز بیماریهای پستان جهاد دانشگاهی تهران گذراندن دوره های تکمیلی بیماری و جراحی های پستان

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه