مراقبت های بعد از عمل پروتز سینه

یکی از شایع ترین روش های جراحی بزرگ کردن سینه در خانم ها پروتز سینه می باشد. این عمل معمولا در خانم هایی انجام می شود که تصور می کنند سینه های آنها نامتقارن یا کوچک است یا در اثر افزایش سن و شیردهی سینه های آنها از فرم اولیه خود خارج شده و حالت افتاده و شل پیدا کرده است. عمل پروتز سینه هم مانند بقیه اعمال جراحی نیازمند یک سری مراقبت ها می باشد که در ادامه به توضیح آنها پرداخته می شود.

یکی از شایع ترین روش های بزرگ کردن سینه در خانم ها پروتز سینه می باشد.این عمل معمولا در خانم هایی انجام می شود که تصور می کنند سینه های آنها نامتقارن یا کوچک است.

شما عزیزان می توانید با مشاوره از دکتر مریم شریفی جراح سینه بهترین روش را در مراقبت های بعد از عمل پروتز سینه را انتخاب کنید. جهت دریافت تعیین وقت قبلی از دکتر مریم شریفی می توانید از راه های ارتباطی زیر با پزشک جراح زیبایی سینه در تماس باشید.

پیج اینستاگرام

شماره تماس: 22784592

درد بعد از پروتز سینه

مسله بعدی درد می باشد. مسلما وجود پروتزها بیشترین درد را ایجاد می کنند. خصوصا پروتزهایی که در قسمت زیر عضله قرار دارند. اما این دردها بعد از یک الی دو روز کمتر می شود و مصرف مسکن حتی زمانی که درد وجود ندارد توصیه می شود. مسکن هایی مانند ایبوپروفن ژلوفن استامینوفن های کدئین یا هر مسکن دیگری که بدن شما به آن بهتر پاسخ می دهد می توانید مصرف کنید و شروع فعالیت های عادی بعد از اینکه طی یکی دو روز از بین رفت توصیه نمی شود زیرا ممکن است دردهای بعدی رخ دهد.

زمان بازگشت بیمار به فعالیت های روزمره

دو سه روز پس از جراحی می توانید فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرید اما فعالیت های بدنی شدیدتر را یک هفته بعد می توان انجام داد اما بسته به نوع عملی که انجام می شود این زمان متفاوت می باشد زیرا در برخی افراد ممکن است دو یا سه عمل همزمان صورت گیرد. اما به طور کلی در عمل های جراحی سینه بعد از دو تا شش روز می توان به انجام فعالیت های روزمره بازگشت. ورزش های سبک مانند پیاده روی بعد از 4 یا 5 روز می توان انجام داد. اما کسانی که پروتز زیر عضله گذاشته اند نباید از عضلات اطراف سینه کار بکشند.

حمام کردن بعد از جراحی پروتز سینه

اصولا 48 تا 72 ساعت بعد از عمل حمام کردن مانعی ندارد. در این زمان می توان تمامی پانسمان ها را برداشت و با یک شامپوی ملایم زخم ها شسته شود. بعد از حمام محل زخم ها بتادین زده شود و یک گاز کوچک بر روی پانسمان گذاشته می شود. محدودیتی در حمام رفتن وجود ندارد و می توانید یک روز یا دو رزو در میان حمام کنید و بعد از یک هفته تا ده روز بعد نیازی به بتادین و پانسمان نمی باشد.

مراقبت های بعد از پروتز سینه
مراقبت های بعد از پروتز سینه

نکات مهم تری که باید بعد از جراحی پروتز سینه رعایت شود :

  • اصولا نخ های بخیه ای که در اعمال جراحی پروتز سینه انجام می شود جذبی می باشد اما نوک نخ ها بیرون گذاشته می شود و بعد از یک هفته تا 10 روز بعد از عمل توسط پزشک زده می شود و جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد. بعد از ده روز که بخیه ها از بین رفت پانسمانی که نیاز نیست.
  • بعد از جراحی های سینه پزشک به بیمار یک گن هایی می دهد و پوشیدن این گن ها را به مدت 3 تا 6 ماه توصیه می کند. هنگام ورزش ها و فعالیت های بدنی شدید پوشیدن این گن ها الزامی می باشد.
  • خانم هایی که پروتز سینه زیر عضله گذاشته اند ترجیح بر این است که بین سه هفته تا یک ماه رانندگی نکنند.
  • توصیه بر این است که تا دو هفته بعد از عمل مصرف سیگار و قلیون و مصرف الکل تا یک الی دو هفته متوقف شود.
  • خانم های متاهلی که عمل پروتز سینه انجام داده اند بعد از یک هفته هیچ مانعی برای ایجاد رابطه زناشویی نمی باشد مگر اینکه درد یا ناراحتی یا احتمال باز شدن زخم وجود داشته باشد.

راه های ارتباطی با دکتر مریم شریفی:

02122765185 – 02126650267

پیج اینستاگرام

info@dr-sharifi.com

متخصص و جراح پستان،سرطان و زیبایی
دکتر مریم شریفی

متخصص و جراح پستان،سرطان و زیبایی، بورد تخصصی جراح دانشگاه علوم پزشکی تهران، فارغ التحصیل دکترای عمومی از دانشگاه علوم پزشکی بابل فارغ التحصیل مقطع تخصصی جراحی عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران دارای بورد تخصصی با رتبه برتر از دانشگاه تهران عضو پژوهشکده بیماریهای پستان دانشگاه علوم پزشکی تهران جراح دانشگاه علوم پزشکی تهران عضو جامعه جراحان ایران در حال حاضر جراح دانشگاه علوم پزشکی تهران دوره فلوشیپی جراحی پستان عضو انجمن جراحان ایران فعال در مرکز و پژوهشکده بیماریهای پستان تهران عضو فعال پژوهشکده بیمارستان شریعتی تهران فعال در مرکز بیماریهای پستان جهاد دانشگاهی تهران گذراندن دوره های تکمیلی بیماری و جراحی های پستان

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه