تزریق فیلر

تزریق فیلر

در تزریق فیلر، چین و چروک و خطوط موجود بر روی پوست، با مواد مخصوصی پر می شوند، به همین خاطر این تزریق، فیلر یا همان پر کننده نام دارد.

تزریق-فیلر

تزریق فیلر، یکی از راه های زیبایی و البته درمانی است که به رفع چین و چروک، خطوط صورت و اسکارهای پوستی کمک می کند. این نوع تزریق نه تنها برای صورت، بلکه برای قسمت هایی از بدن مانند دست نیز کاربرد دارد و پیری و چروک دست ها را از بین می برد.

از دیگر کاربردهای تزریق فیلر می توان به حجم دهی لب ها و گونه ها نیز اشاره کرد.

افرادی که دچار تیرگی اطراف چشم هستند، تزریق فیلر می تواند به رفع این تیرگی کمک کند.

تزریق فیلر یک روش موقتی است و اثرات آن بعد از مدتی از بین می رود و تزریق مجدد نیاز می شود. برای بسیاری از افراد روش های دائمی مانند لیفت، موثرتر خواهد بود.

مراحل تزریق فیلر

ابتدا وضعیت و نوع پوست بررسی می شود تا مشخص گردد که کدام نواحی به تزریق نیاز دارند. سپس ناحیه مورد نظر پاک سازی و تزریق انجام می شود. این تزریق تنها در حد چند ثانیه طول می کشد. بعد از تزریق، نواحی مورد نظر مجدد پاک سازی می شوند. کمپرس یخ بر روی ناحیه گذاشته می شود تا از التهاب و تورم احتمالی کاسته شود.

  • افرادی که اختلالات خونی و انعقادی دارند
  • افراد مبتلا به بیماری های خود ایمنی و نقص سیستم ایمنی
  • زنان باردار و شیرده
  • افراد مبتلا به ویتیلیگو و اگزمای پوستی

نباید تزریق فیلر را انجام دهند.

برخی نکات مهم در خصوص تزریق فیلر عبارت است از:

  • تزریق فیلر نمی تواند جایگزینی برای روش های جراحی باشد، زیرا هر چند وقت یک بار بایستی تزریق تکرار شود.
  • تزریق فیلر باعث جذب آب بیشتری می شود، به همین خاطر، این تزریق علاوه بر پر کردن پوست، باعث افزایش رطوبت پوست نیز خواهد شد. هر چه رطوبت پوست بیشتر باشد، علائم افزایش سن، دیرتر بر روی پوست ظاهر می گردد.
  • فیلرها از مواد طبیعی مانند هیالورونیک اسید ساخته شده اند، و به بازگشت حجم از دست رفته کمک می کنند. به عنوان مثال، تزریق فیلر به گونه، باعث حجیم تر شدن گونه ها، کشیده شدن پوست می شود و شما جوان تر به نظر می رسید.
  • علاوه بر نوع فیلر که بسیار اهمیت دارد، اینکار بایستی به دست افراد ماهر سپرده شود، زیرا می تواند نتایج زیان باری را به همراه داشته باشد.
بیشتر بخوانید
تزریق چربی به دست

برخی دیگر از خدمات دکتر مریم شریفی 

جراحی سینه

سرطان سینه 

جراحی سرطان پستان

جراحی سرطان سینه

تزریق بوتاکس

لیفت سینه

پروتز سینه

​راه های ارتباطی با خانم دکتر شریفی

021-22784592

 info@dr-sharifi.com

 کانال تلگرام

 پیج اینستاگرام

متخصص جراح پستان، سرطان و زیبایی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
دکتر مریم شریفی

متخصص و جراح پستان،سرطان و زیبایی، بورد تخصصی جراح دانشگاه علوم پزشکی تهران، فارغ التحصیل دکترای عمومی از دانشگاه علوم پزشکی بابل فارغ التحصیل مقطع تخصصی جراحی عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران دارای بورد تخصصی با رتبه برتر از دانشگاه تهران عضو پژوهشکده بیماریهای پستان دانشگاه علوم پزشکی تهران جراح دانشگاه علوم پزشکی تهران عضو جامعه جراحان ایران در حال حاضر جراح دانشگاه علوم پزشکی تهران دوره فلوشیپی جراحی پستان عضو انجمن جراحان ایران فعال در مرکز و پژوهشکده بیماریهای پستان تهران عضو فعال پژوهشکده بیمارستان شریعتی تهران فعال در مرکز بیماریهای پستان جهاد دانشگاهی تهران گذراندن دوره های تکمیلی بیماری و جراحی های پستان

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
تماس با پزشک