تکنیک های جراحی سینه

تکنیک های جراحی سینه

یکی از موارد جراحی زیبایی، جراحی زیبایی سینه می باشد. بیمار کاملا حق دارد بداند پزشک او از چه تکنیک های برای جراحی سینه اش استفاده می کند اما هر تکنیکی برای هر بیماری با بیمار دیگر متفاوت است. تکنیک های رایج ماموپلاستی معمولا به شکل خط T هستند که سینه را هم بالا می برد و هم از اطراف جمع می کند. امروزه تکنیک های جدیدتری به وجود آمده که طبق آن فقط خط برش عمودی در بدن بیمار باقی می ماند. این تکنیک ممکن است برای یک سری از بیماران ایده آل باشد و نتایج خوبی داشته باشد ولی برای یک سری از افراد که سینه های بزرگ تری دارند جوابگو نیست و نتایج خوبی به همراه ندارد.

یکی از موارد جراحی زیبایی، جراحی زیبایی سینه می باشد. بیمار کاملا حق دارد بداند پزشک او از چه تکنیک های برای جراحی سینه اش استفاده می کند. شما عزیزان می توانید با مشاوره از دکتر مریم شریفی جراح و متخصص پستان و زیبایی سینه بهترین روش را جهت انجام جراحی های سینه انتخاب کنید. جهت دریافت تعیین وقت قبلی از دکتر مریم شریفی می توانید از راه های ارتباطی زیر با پزشک جراح زیبایی سینه در تماس باشید.

پیج اینستاگرام

شماره تماس: 22784592

برای تصمیم گیری برای انتخاب بهترین تکنیک جهت اینکه برای چه سینه ای چه جراحی لازم است برعهده خود جراح می باشد و بیمار باید از پزشک  خود توضحیات اینکه قرار است از چه تکنیکی برای او استفاده می کند را بخواهد اما نباید اصراری روی تکنیک خاصی نداشته زیرا تشخیص این تکنیک ها بر عهده پزشک می باشد.

بیشتر بخوانید
درمان سرطان سینه

پروتز سینه

امروزه جراحی های متفاوتی در رابطه با زیبایی سینه انجام می شود که شایع ترین آنها در مورد سینه های کوچک، بزرگ کردن آنها توسط پروتز سینه می باشد که بهترین نوع پروتز پروتز سیلیکونی می باشد. انواع پروتزها و تکنیک های مختلفی وجود دارد که جراح با توجه به وضعیت آناتومیک بیمار، سن، موقعیت و شرایطی که دارد یکی از این روش ها را انتخاب می کند. اینکه چه پروتزی، در چه ناحیه ای ، با چه تکنیکی و با چه شکلی گذاشته شود همگی برعهده پزشک معالج می باشد.

لیفت سینه

یکی دیگر از اقداماتی که امروزه خصوصا ده سال اخیر پیشرفت زیادی کرده است لیفت سینه می باشد. این روش در سینه های بزرگ با حجم و وزن بالا و افتادگی زیاد انجام می شود که پزشک با تکنیک های متفاوتی لیفت سینه را انجام می دهد.

ماموپلاستی

اکثر خانم ها با مسله بزرگی و کوچکی پستان درگیر هستند. گاهی بزرگی سینه می تواند بسیار مشکل ساز شود حتی گاهی ممکن است باعث آرتروز گردن نیز شود. که می توان با استفاده از ماموپلاستی آنها را کوچک زیبا و متناسب کرد.

تکنیک های جراحی سینه

تکنیک های جراحی سینه

انتخاب بهترین روش جهت کوچک کردن سینه

برای کوچک کردن سینه روش های مختلفی وجود دارد. پزشک با توجه به حجم سینه بهترین روش را انتخاب می کند. گاهی اوقات سینه حجم مناسبی دارد و فقط افتادگی دارد که در این مواقع از لیفت سینه استفاده می شود. بدون اینکه حجمی از سینه برداشته شود فقط لیفت می شود و فرم مناسبی پیدا می کند. گاهی اوقات سینه افتادگی دارد و نیاز است تا حجم 500 گرم تا 1 کیلوگرم برداشته شود در این روش از برش عمودی یا مدیال پدیکول استفاده می شود . گاهی سینه ها افتادگی بسیار زیادی دارد که این افتادگی بیش از 40 سانت می باشد در این موارد از روش فری نیپل استفاده می شود. در این روش ناحیه هاله پستان جدا می شود سینه جراحی می شود سپس هاله در ناحیه جدید گذاشته می شود.

بیشتر بخوانید
نحوه تشخیص سرطان سینه

فواید و معایب جراحی زیبایی سینه

لیفت سینه بهترین روش جراحی سینه می باشد زیرا نتیجه کار بسیار عالی می شود. در روش عمودی با برش عمودی که در سینه های متوسط و بزرگ ایجاد می شود امکان تشکیل چروک هایی زیر سینه وجود دارد که پس از مدتی این چروک ها از بین می روند اما اگر در یکسال از بین نرود بیمار ممکن است نیاز به جراحی مجدد پیدا کند. یکی از مشکلاتی که نیز در روش فری نیپل وجود دارد این است که توان شیردهی و حس نوک سینه از بین می رود.

مقالات مرتبط با این مطلب:

جراحی پروتز سینه

لیفت سینه

جراحی زیبایی سینه

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
دکتر مریم شریفی

متخصص و جراح پستان،سرطان و زیبایی، بورد تخصصی جراح دانشگاه علوم پزشکی تهران، فارغ التحصیل دکترای عمومی از دانشگاه علوم پزشکی بابل فارغ التحصیل مقطع تخصصی جراحی عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران دارای بورد تخصصی با رتبه برتر از دانشگاه تهران عضو پژوهشکده بیماریهای پستان دانشگاه علوم پزشکی تهران جراح دانشگاه علوم پزشکی تهران عضو جامعه جراحان ایران در حال حاضر جراح دانشگاه علوم پزشکی تهران دوره فلوشیپی جراحی پستان عضو انجمن جراحان ایران فعال در مرکز و پژوهشکده بیماریهای پستان تهران عضو فعال پژوهشکده بیمارستان شریعتی تهران فعال در مرکز بیماریهای پستان جهاد دانشگاهی تهران گذراندن دوره های تکمیلی بیماری و جراحی های پستان

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
تماس با پزشک