جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو

جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو

درباره ی جراحی لیپوماتیک پشت و پهلو چه می دانید؟ بخش زیادی از زیبایی ظاهری یک فرد را اندام آن فرد تشکیل می دهد. بنابراین می توانیم بگوییم زیبایی اندام بسیار با اهمیت است. در بسیاری از موارد افراد به دلایل مختلف دچار چاقی و اضافه وزن می شوند. این چاقی موجب می شود بدن ظاهری نامتناسب به خود بگیرد. در چنین حالتی می توان از جراحی لیپوماتیک بهره مند شد. جدید ترین روش لاغری لیپوماتیک است. این عمل جراحی به فرد کمک می کند در کمترین زمان ممکن به اندام دلخواه خود برسد. همچنین این روش جراحی کم خطر است و هیچگونه تهدیدی را متوجه فرد نخواهد کرد. در این مقاله قصد داریم به جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو توسط بهترین جراح لیپوماتیک در تهران بپردازیم.

 

جراحی لیپوماتیک چگونه است؟

جراحی لیپوماتیک یکی از نوین ترین روش های از بین بردن و تخلیه چربی های درون بدن است. این عمل جراحی نتایجی بسیار خیره کننده به همراه دارد. نسبت به دیگر روش های جراحی برای لاغری این روش عوارض و خطرات کمتری را متوجه بیمار می کند.

جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو منجر می شود چربی های اضافه بدن تخلیه شود تا فرد به اندامی ایده آل و متناسب دست یابد. قبل از انجام جراحی لیپوماتیک پزشک با مشورت بیمار نواحی که باید مورد جراحی قرار بگیرند را مشخص می کند. در طی جراحی لیپوماتیک بیمار به صورت موضعی بی حس می شود. سپس جراح لیپوماتیک سوراخ هایی به عمق 2 الی 6 میلی متر در آن نواحی ایجاد می کند. بعد از انجام این عمل یک لوله ی بسیار نازک و ظریف به نام کانولا وارد بافت های چربی می شود. این لوله با سرعت و بدون آسیب زدن به عروق و بدن بیمار در ناحیه مورد نظر حرکات ارتعاشی انجام می دهد. این حرکات موجب می شود چربی های آن ناحیه تخریب شوند. حال این چربی های تخریب شده به صورت مایع در می آیند و با استفاده از دستگاه ساکشن از بدن خارج می شوند.

عمل-لیپوماتیک

جالب است بدانید این چربی های به دست آمده بعد ها تصفیه و پاکسازی می شوند. سپس برای جراحی تزریق چربی در نواحی مختلف بدن به کار می روند. شایان ذکر است بلافاصله بعد از جراحی بیمار می تواند تغییرات را مشاهده کند.

جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو چیست؟

به طور کلی شکم و پهلو ها در اولین قسمتی هستند که دچار اضافه وزن و چاقی می شوند. همچنین جالب آن است که با ورزش کردن دیر تر از سایر نواحی بدن لاغر می شوند. اضافه وزن در ناحیه شکم و پهلو موجب می شود اندام فرد ظاهری نازیبا به خود بگیرد.

به گفته ی جراح لیپوماتیک در پاسداران لیپوماتیک شکم و پهلو ها راه حل بسیار مناسبی برای لاغر کردن این نواحی است. جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو ها در کمترین زمان ممکن فرد را به اندام مورد نظر خود می رساند.

برای جراحی لیپوماتیک در این نواحی ابتدا باید فرد به صورت ایستاده قرار بگیرد تا جراح بتواند نواحی مورد نظر را مشخص کند. سپس پزشک نقاط مورد نظر را با ماژیک مشخص کرده و جراحی را آغاز می کند. به طور کلی باید بگوییم جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو ها با هم انجام می شود. تا کلیه چربی های انباشته شده در این نواحی از بین بروند. همچنین اندام فرد زیبا و متناسب می شود.

قبل از جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو چه مواردی باید رعایت شوند؟

دکتر مریم شریفی اذغان دارد اگر کسی از چاقی و اضافه وزن در ناحیه شکم و پهلو رنج می برد می تواند برای جراحی لیپوماتیک این نواحی اقدام کند. اما قبل از انجام جراحی در این نواحی لازم است مواردی رعایت شوند. این موراد به شرح زیر هستند:

  • اگر به بیماری فشار خون مبتلا هستید، حتما این نکته را به پزشک خود اطلاع دهید.
  • اگر شما دیابت دارید، لازم است پزشک شما از این موضوع باخبر باشد. هنگام جراحی دیابت باید کنترل شود.
  • اگر سابقه ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی دارید، با پزشک این مورد را در میان بگذارید. قبل از انجام جراحی این نکته توسط پزشک مورد بررسی قرار می گیرد.
  • اگر شما در گذشته سابقه جراحی در نواحی شکم و پهلوی خود دارید، پزشک شما باید از این مورد با خبر باشد.
  • اگر باردار هستید یا احتمال بارداری می دهید، حتما به جراح خود اطلاع دهید.

هزینه جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو چقدر است؟

برای این عمل جراحی  نمی توانیم هزینه ی دقیق و ثابتی را ذکر کنیم. این هزینه با توجه به روش انجام، میزان تخصص جراح، مکان انجام جراحی و … متغیر است. برای اطلاعات بیشتر می توانید با مطب دکتر مریم شریفی تماس بگیرید.

متخصص و جراح پستان،سرطان و زیبایی
دکتر مریم شریفی

متخصص و جراح پستان،سرطان و زیبایی، بورد تخصصی جراح دانشگاه علوم پزشکی تهران، فارغ التحصیل دکترای عمومی از دانشگاه علوم پزشکی بابل فارغ التحصیل مقطع تخصصی جراحی عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران دارای بورد تخصصی با رتبه برتر از دانشگاه تهران عضو پژوهشکده بیماریهای پستان دانشگاه علوم پزشکی تهران جراح دانشگاه علوم پزشکی تهران عضو جامعه جراحان ایران در حال حاضر جراح دانشگاه علوم پزشکی تهران دوره فلوشیپی جراحی پستان عضو انجمن جراحان ایران فعال در مرکز و پژوهشکده بیماریهای پستان تهران عضو فعال پژوهشکده بیمارستان شریعتی تهران فعال در مرکز بیماریهای پستان جهاد دانشگاهی تهران گذراندن دوره های تکمیلی بیماری و جراحی های پستان

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه