دکتر مریم شریفی
Search
Close this search box.
مشاوره برای جراحی کوچک کردن نوک سینه

 جراحی کوچک کردن نوک سینه

جراحی کوچک کردن نوک سینه، موضوعی است که در این نوشته به بررسی آن می‌پردازیم. نوک پستان (هاله دور سینه و نوک سینه) نقش مهمی در زندگی روزمره بسیاری از افراد به ویژه خانم‌ها دارد. نوک سینه در جنبه‌های مختلفی از زندگی مانند ظاهر و اعتماد به  نفس، راحتی در لباس پوشیدن، راحتی در انجام فعالیت‌های ورزشی و…  تاثیرگذار است. برخی افراد ممکن است از اندازه یا شکل نوک پستان خود راضی نباشند و این موضوع می‌تواند تاثیر منفی در اعتماد به نفس آنان داشته باشد. در این موارد، جراحی کوچک کردن هاله دور سینه یا نوک سینه، بهبودی در ظاهر و اعتماد به نفس فرد ایجاد می‌کند.

جراحی کوچک کردن نوک سینه

مشاوره برای جراحی کوچک کردن نوک سینه

ابتدا یک جلسه مشاوره شخصی با جراح و متخصص پستان خواهید داشت تا در مورد  این جراحی و آنچه می خواهید با اصلاح و کوچک کردن نوک سینه به دست آورید، صحبت کنید. سپس برای پرونده پزشکی شما عکس می‌گیرند و نوک سینه‌های شما را معاینه می کنند. با قرار گرفتن در مقابل یک آینه، شما این فرصت را خواهید داشت که به جراح بگویید که دوست دارید که نوک پستان چه کاری انجام دهید و او به شما توضیح خواهد داد که آیا می‌تواند انتظارات شما را برآورده کند.

 همچنین، جراح و متخصص پستان عکس‌های قبل و بعد از عمل‌های کوچک کردن نوک پستان را که قبلا انجام داده‌اند، به شما نشان می‌دهد و شما فرصت خواهید داشت تا هر سوالی که دارید، بپرسید. همچنین در مورد مزیت‌ها و معایب  کوچک کردن نوک پستان، عوارض احتمالی و هرگونه خطر با شما صحبت خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: عوارض تزریق بوتاکس

جراحی کوچک کردن  نوک سینه و هاله به طور همزمان

کوچک کردن هاله پستان و نوک پستان به طور همزمان امکانپذیر است.

کوچک کردن آرئول یا هاله پستان: اصلاح یا کوچک کردن آرئول یا هاله پستان با برداشتن پوست تیره اطراف نوک پستان انجام می‌شود. این کار با ایجاد یک برش کوچک در اطراف لبه خارجی هاله یا اطراف نوک پستان انجام می شود. در نتیجه، ممکن است یک اسکار کوچک در اطراف هاله‌ی باقی بماند

کوچک کردن نوک پستان: نوک سینه  بیش از حد برجسته را می‌توان با جراحی کوچک کرد. این روش جراحی ، با ایجاد یک برش کوچک در اطراف نوک سینه، انجام می‌شود. از طریق این برش، بخشی از بافت اضافی که باعث برجسته شدن نوک سینه می‌شود، برداشته می‌شود. در نتیجه، نوک سینه شکل طبیعی‌تر و کمتر برجسته پیدا می‌کند.

اقدامات قبل از جراحی کوچک کردن نوک سینه

بیشتر بخوانید: عوارض لیپوماتیک

اقدامات قبل از جراحی کوچک کردن نوک سینه

 • پیش از جراحی کوچک کردن نوک سینه یا هاله سینه، رعایت برخی از اقدامات ضروری است.
 • یک هفته قبل از جراحی، از مصرف داروهایی که ممکن است موجب رقیق شدن خون شوند، خودداری کنید. برخی از این داروها شامل آسپرین و ایبوپروفن هستند.
 • ناشتا بودن، به ویژه در صورتی که جراحی با بیهوشی انجام می‌شود.
 • دوش گرفتن در روز جراحی، تا بدن شما تمیز و آماده جراحی باشد.
 • خودداری از آرایش کردن و استفاده از محصولات زیبایی در روز جراحی، زیرا ممکن است با عمل جراحی تداخل داشته باشد.
 • درآوردن تمامی جواهرات و بدلیجات در روز جراحی، تا از خطر ایجاد مشکلات یا تداخل با جراحی جلوگیری شود.
 • پوشیدن لباس راحت، آزاد و مناسب در روز جراحی

جراحی کوچک کردن نوک سینه و عوارض آن

 • عفونت:  عفونت یکی از عوارض این عمل جراحی است، پیشگیری از عفونت با مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها قبل و بعد از عمل جراحی مهم است.
 • کبودی: پس از عمل، ممکن است در نواحی اطراف نوک سینه کبودی و خراش‌هایی به وجود بیاید. این مشکل به مرور زمان بهبود می‌یابد.
 • تورم: تورم در نواحی اطراف نوک سینه یکی دیگر از عوارض احتمالی است. تورم معمولا در مدت چند هفته بهبود می‌یابد.
 • هماتوم (لخته خون زیر پوست که باید برداشته شود)
 • اسکارهای دائمی
 • وارد شدن آسیب به بافت‌های زیرین

علاوه بر عوارض عمومی جراحی، عوارض خاص کوچک کردن آرئول (هاله) می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • از دست دادن حس در نوک پستان: در برخی موارد، عمل کوچک کردن نوک سینه می‌تواند منجر به از دست دادن حس در نوک پستان شود. این عارضه معمولا در دوره بیش از حد طولانی و نادر رخ می‌دهد.
 • کاهش توانایی شیردهی: در برخی موارد، عمل کوچک کردن نوک سینه می‌تواند باعث کاهش توانایی شیردهی شود. این عارضه نیز نادر است.

مزیت‌های عمل کوچک کردن نوک سینه

جراحی کوچک کردن نوک سینه دارای مزیت‌ها  و ویژگی‌هایی زیر است.

 • روش نسبتا ساده: جراحی کوچک کردن نوک پستان یک روش نسبتا ساده است و بسته به مورد، تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. این به معنای عدم نیاز به بیهوشی عمومی و همچنین کاهش خطرات مربوط به آن است.
 • بازگشت سریع به خانه: یکی از مزیت‌های عمل کوچک کردن نوک پستان این است که بعد از عمل، می‌توانید همان روز به خانه بروید. این به معنای عدم نیاز به بستری شدن در بیمارستان و امکان بهبود سریع‌تر است.
 • بهبودی نسبتا سریع: بعد از عمل کوچک کردن نوک پستان، بسیاری از افراد بهبودی سریعی به دست می‌آروند.
مزیت_های عمل کوچک کردن نوک سینه

بیشتر بخوانید: لیپوماتیک ران

نتیجه‌گیری

جراحی کوچک کردن نوک سینه معمولا تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و بعد از آن، بیمار می‌تواند همان روز به خانه برگردد. همچنین، افراد در زمان کوتاهی بهبود پیدا می‌کنند. در صورتی که قصد انجام این کار را دارید بهتر است با پزشک متخصص، در مورد مزیت‌ها و عوارض آن مشورت کنید.

سوالات متداول

چه افرادی واجد شرایط عمل کوچک کردن سینه هستند؟

این روش برای هر فردی که از نوک سینه یا آرئول خود راضی نیست، مناسب است.

عوارض احتمالی کوچک کردن سینه چیست؟

عفونت
کبودی
تورم
اسکار
ایجاد لخته خون زیر پوست
و…

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *