سفت کردن سینه

چگونه سینه هایی سفت داشته باشم؟ آیا از شل بودن و افتادگی سینه های خود ناراحت هستید؟ آیا افتادگی سینه های شما موجب عدم تناسب اندام شما شده است؟ بسیاری از خانم ها در یک بازه ی زمانی متوجه می شوند سینه های آن ها شل و افتاده شده است. این مسئله موجب عدم تناسب و نا زیبایی، اندام خانم ها می شود. در چنین شرایطی خانم ها به دنبال راهی برای سفت کردن سینه های خود هستند. یک پزشک متخصص سینه می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

سفت کردن سینه درمانی برای کسانی است که سینه هایی شل و افتاده دارند. سینه های شل و افتاده سبب می شوند اندام یک خانم نامتناسب به نظر برسد. بسیاری از خانم ها که از افتادگی سینه های خود شکایت دارند و ناراضی می باشند، اذعان دارند سینه های شل و افتاده موجب می شوند آن ها نتوانند لباس های آزاد و راحت بپوشند. همچنین به گفته ی یک جراح سینه خوب، گاهی مشاهده می کنیم تعدادی از خانم ها به دلیل افتادگی سینه هایشان، از رابطه ی زناشویی خود رضایت چندانی ندارند. بنابراین می توانیم بگوییم جراحی می تواند به سفت کردن سینه این دسته از بانوان کمک شایانی باشد.

علت افتادگی سینه چیست؟

افتادگی سینه ها و درمان آن

افتادگی و شل بودن سینه ها می تواند به دلایل مختلفی اتفاق بیافتد. در این جا لازم است ذکر کنیم در مواردی شل بودن و افتادگی سینه ها بدون دلیل و ذاتی است. فیزیک بدنی تعدادی از خانم ها به گونه ای است که گوشت بدن آن ها حتی در جوانی شل و افتاده است. در بسیاری از موارد نیز افتادگی سینه ها به دلایلی می تواند اتفاق بی افتد که مهم ترین آن ها به شرح زیر می باشند:

کاهش خاصیت کشسانی پوست

هنگامی که سن رو به میانسالی می رود بعد از گذشت مقطعی، بسیاری از خانم ها ممکن است متوجه شوند پوست آن دیگر آن خاصیت کشسانی گذشته را ندارد و دچار افتادگی یا شلی شده است. این مورد یکی از دلایلی است که می تواند موجب شل شدن سینه ها و افتادگی آن ها بشود.

پیری پوست

یکی دیگر از دلایلی که موجب افتادگی سینه ها می شود، پیری پوست است. با افزایش سن، پوست نیز دچار پیری می شود و در چنین شرایطی سینه ها شل و افتاده می شوند.

کاهش وزن

کاهش وزن یکی دیگر از دلایلی است که موجب افتادگی سینه ها می شود. با افزایش وزن پوست به دلیل خاصیت کشسانی که دارد، کش می آید تا با وزن جدید مطابقت داشته باشد. هنگامی که یک خانم لاغر می شود پوست کش آمده باقی می ماند و موجب می شود سینه ها شل و افتاده شوند.

بارداری و تغذیه نوزاد از پستان مادر

هنگامی که یک خانم باردار می شود سینه های او به دلیل آن که از شیر پر می شوند، نسبت به گذشته بزرگ تر می شوند. بعد از تغذیه نوزاد از پستان مادر و پایان دوران شیردهی، سینه ها به تدریج دچار شلی و افتادگی می شوند.

درمان افتادگی سینه ها چیست؟

همان طور که گفتیم خانم های زیادی از فرم سینه های خود ناراضی هستند. اما راه حل و درمان افتادگی سینه ها چیست؟ چگونه می توان سفت کردن سینه ها را انجام داد؟ به گفته ی یک جراح سینه ماهر، مناسب ترین راه حل برای سفت کردن سینه ها انجام لیفت سینه می باشد. جراحی لیفت سینه یک نوع عمل زیبایی سینه یا پستان می باشد که به شما کمک می کند سینه هایی خوش فرم و سفت داشته باشید. در واقع می توانیم بگوییم جراحی لیفت سینه موجب می شود تا شادابی و سفتی به سینه های شما بازگردد. همان طور که شرح دادیم فرم سینه ها در انتخاب لباس مناسب و همچنین رابطه ی زناشویی و جنسی نقش تاثیر گذاری دارد. سینه ای سفت و خوش فرم موجب می شود تا شما به راحتی بتوانید لباس زیر و یا دیگر لباس های خود را انتخاب کرده و بپوشید و همچنین موجب بالا رفتن اعتماد به نفس و زیبایی هر چه تمام تر اندام شما می شود. شایان ذکر است، سینه ای سفت و خوش فرم موجب کیفیت و بهبود هر چه بیشتر روابط جنسی نیز می شود.

استفاده از درمان طبیعی خانگی برای سفت کردن سینه

بعضی از اقدامات خانگی هستند که بدون هیچگونه عوارضی می تواند شما را به نتیجه مطلوبی برساند . این اقدامات طبیعی به مراتب ارزان قیمت بوده و برای سلامت بدن نیز مفید هستند.

 • اصلاح وضعیت بدن یکی از موثرترین روش ها برای سفت کردن سینه هاست . از همان ابتدای جوانی سعی کنید حالت کمر و شانه ها را در حالت های مختلف مثل نشستن ، ایستادن و یا راه رفتن صاف نگه داشته و اصول صحیح را رعایت کنید.
 • داشتن تغذیه مناسب و ورزش می تواند در سفت شدن سینه بسیار موئر باشد. شنا کردن ، یوگا ،  دمبل زدن ، انجام حرکات کششی دست و بازو اثرات مطلوبی را به همراه می آورد.
 • از خوردن مایعات غافل نشوید . استفاده از مایعات و بخصوص آب در طراوت و شادابی پوست بسیار موثر است.
 • استفاده از چای سبز به عنوان یک آنتی اکسیدان می تواند به نرمی و لطافت پوست کمک کند.
 • روغن زیتون، روغن بادام یا آوکادو نیز سرشار از آنتی اکسیدان و اسیدهای چرب است که می تواند به تقویت سینه کمک کند.
 • ماساژ سینه با استفاده از یخ به طور دوار ، روزانه و تنها به مدت یک دقیقه می تواند به سفت شدن بافت سینه کمک کند.
 • یکی دیگر از مواردی که همواره می تواند عامل مهمی در شل شدن و افتادگی سینه باشد استفاده نامناسب از سینه بند است . همواره سعی کنید نوع و سایز سینه بند ( سوتین ) را متناسب خودتان انتخاب کنید.
 • استفاده از ماسک های خانگی مثل ماسک خیار و تخم مرغ یا سفیده تخم مرغ  می تواند تاثیرات بسیار مطلوبی داشته باشد.

سفت کردن سینه با طب سوزنی

طب سوزنی از دیگر روش هایی است که پیامدهای مفیدی برای سلامت سینه ها دارد. اگر متخصص جراح سینه تشخیص دهد که این کار می تواند به سفت کردن سینه ها کمک کند، مزایای زیر را از طب سوزنی دریافت خواهید کرد:

 • باعث آزاد شدن انرژی درونی بدن می شود.
 • به افزایش گردش خون بدن کمک کرده و و باعث تقویت اکسیژن رسانی می شود.
 • استفاده کردن از سوزن در نقاط مختلف بدن می تواند غدد درون ریز را تحریک کرده و موجب آزادسازی هورمون از غده هیپوفیز شود.
 • با طب سوزنی می توان سلول های بافت سینه را تحریک کرد و سبب رشد و تقویت آنها شد.
 • این روش بدون عوارض جانبی است اما حتما باید از 15 تا 45 جلسه بسته به وضع سینه های بیمار این کار را انجام دهید تا به نتیجه مطلوب برسید.

استفاده از جراحی لیفت سینه برای سفت کردن سینه

اگر استفاده از روش های خانگی و یا طب سوزنی نتیجه مطلوبی را برای شما به همراه نداشته باشد می توانید از لیفت سینه استفاده کنید. معمولا افراد زیر از لیفت سینه می توانند بهره ببرند و در اصلاح کاندیدای مناسبی برای این عمل جراحی هستند:

 • اگر شکل و حجم سینه های شما تغییر کرده و حالت خود را از دست داده اند.
 • داشتن فرم بد و پهن سینه ها در طول زمان
 • افتادگی شدید نوک سینه
 • متقارن نبودن سینه ها ( یک سینه پایین تر از سینه دیگر قراردارد)
 • سینه های کشیده و پهن که م یخواهند به صورت جمع تر شده و گرد به نظر آیند.

با استفاده از لیفت پستان که جزو جراحی های زیبایی سینه است ، جراح با کشیدن بافت اطراف سینه شکل زیباتری را به سینه می دهد.

سفت کردن سینه با جراحی چگونه است؟

جراحی لیفت سینه یا همان سفت کردن سینه به این صورت است که، یک جراح سینه خوب، پوست های شل و افتاده و اضافی را از روی سینه های شما برمی دارد، سپس بافت و فرم سینه را به شکل مطلوب و دلخواه در آورده و بعد از آن نوک و هاله ی سینه را بالا می برد. به این ترتیب سینه های شما سفت و خوش فرم می شوند. همچنین در هنگام انجام جراحی لیفت سینه، اگر هاله ی سینه، بزرگ و یا ترک خورده باشد، یک جراح سینه ی خوب می تواند آن را کوچک و موزون جراحی کند تا سینه ی شما طبیعی تر، شاداب تر و جوان تر به نظر برسد. جراحی لیفت سینه دارای انواع مختلفی است که این انواع به شرح زیر می باشند:

جراحی لیفت هلالی سینه

جراحی لیفت هلالی سینه برای کسانی است که سینه ی آن ها دچار افتادگی و شلی اندکی می باشد. در این صورت پزشک متخصص جراحی سینه، هاله ی سینه را اندکی برش می دهد و بالا می کشد.

جراحی لیفت عمودی سینه

جراحی لیفت عمودی سینه ها به این صورت است که جراح سینه علاوه بر آن که پوست های اضافی را به طور کامل بر می دارد، بافت سینه را نیز به طور کامل جراحی می کند تا عمل سفت کردن سینه ها به زیبایی هر چه تمام تر انجام شود. لازم است بدانید لیفت عمودی سینه ها متداول ترین نوع جراحی برای سفت کردن سینه ها می باشد.

جراحی لیفت معکوس سینه

جراحی لیفت معکوس سینه برای بانوانی پیشنهاد می شود که سینه های آن ها بسیار شل و دچار افتادگی شدید می باشند. در چنین حالتی جراح به طور گسترده سینه ها را جراحی می کند و آن ها را تغییر شکل می دهد. عمل سفت کردن سینه ها در این نوع جراحی نیز به طور کامل به شیوه ی دلخواه انجام می شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 3.3]
دکتر مریم شریفی

متخصص و جراح پستان،سرطان و زیبایی، بورد تخصصی جراح دانشگاه علوم پزشکی تهران، فارغ التحصیل دکترای عمومی از دانشگاه علوم پزشکی بابل فارغ التحصیل مقطع تخصصی جراحی عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران دارای بورد تخصصی با رتبه برتر از دانشگاه تهران عضو پژوهشکده بیماریهای پستان دانشگاه علوم پزشکی تهران جراح دانشگاه علوم پزشکی تهران عضو جامعه جراحان ایران در حال حاضر جراح دانشگاه علوم پزشکی تهران دوره فلوشیپی جراحی پستان عضو انجمن جراحان ایران فعال در مرکز و پژوهشکده بیماریهای پستان تهران عضو فعال پژوهشکده بیمارستان شریعتی تهران فعال در مرکز بیماریهای پستان جهاد دانشگاهی تهران گذراندن دوره های تکمیلی بیماری و جراحی های پستان

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه
تماس با پزشک