تزریق چربی به باسن

تزریق چربی به باسن

همسو با تغییر المان های زیبایی انواع جراحی ها و تزریقات برای هر چه زیبا به نظر رسیدن رشد یافته است. جامعه امروز بیش از پیش  خود را نیازمند جراحی های تهاجمی و غیر تهاجمی زیبایی می داند.

گرچه این گرایش نوعی خط بطلان کشیدن به مسائل زیبایی شناسی و اصول مدرنیسم است، اما جامعه امروزین خود را تنها با انجام جراحی های زیبایی زیبا می انگارد. گفتگو در این زمینه مقاله ای می طلبد طول و دراز که از هدف این نگارش خارج است.

این که اصل فاکتور های زیبایی شناسی چیست و جراحی های زیبایی در این راه چه نقشی ایفا می کند بر می گردد به مقاله ای در همین موضوع .

تزریق-چربی-به-باسنآنچه ما را امروز بر نگارش این مقاله گماشت، تنها برطرف کردن نیاز جامعه برای رسیدن به زیبایی است. امروزه تزریقات بیش از جراحی های سخت و دارای عوارض موررد استقبال قرار می گیرد. ایجاد تناسب اندام در سایه این تزریقات به طور چشمگیری افزایش یافته است که یکی از آن ها تزریق به اندامی نظیر سینه و باسن است.

امروز می خواهیم در مورد کاربرد این تزریق و نتیجه دهی مطلوب آن بیشتر صحبت کنیم. با ما همراه باشید:

تزریق چربی

تزریق چربی به عنوان روشی  شناخته می شود که در جهت برطرف کردن نواقص صورت و اندام استفاده می شود.

از جمله کاربرد های تزریق چربی، فرم دهی باسن است و افرادی که در این ناحیه نیازمند حجم بیشتر هستند و یا به دلیل نقص بافتی می خواهند با تزیق چربی آن را جبران کنند، کاندید این روش خواهند بود.

متقاضیان این نوع جراحی ها باید در نظر داشته باشند اقدام برای تزریق چربی بسیار حساس است. به این صورت که میزان تزریق افراطی نه تنها اندام را زیبا نخواهد کرد، بلکه موجب نازیبایی نیز خواهد شد. در مقابل تزریق کم آن نیز بی تاثیر خواهد بود. لذا رعایت جانب اعتدال علاوه بر ایجاد زیبایی می تواند رضایت بیشتری را نیز به ارمغان آورد. از این رو مشاوره قبل از انجام تزریق برای تصمیم گیری در میزان تزریق چریی و بررسی نتیجه نهایی بسیار مهم و حائز اهمیت است. پیشنهاد می کنیم برای مشاوره قبل از تزریق چربی به بهترین متخصصان مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید
تزریق چربی به دست

تزریق چربی به باسن

همانطور که اشاره شد، با این روش می توان نواحی از بدن را که کمبود چربی دارند، به نوعی درمان کرد. از جمله نواحی که می توان از تزریق چربی برای فرم دهی آن استفاده کرد:

 • تزریق چربی به صورت
 • تزریق چربی به باسن
 • تزریق چربی به سینه
 • تزریق چربی به ران ها
 • تزریق چربی به دست

خانم دکتر مریم شریفی، جراح لیپوماتیک در تهران قادر هستند تزریق چربی به باسن را با مهارت بالا انجام دهند . می توانید با راه های ارتباطی زیر با دکتر شریفی جراح زیبایی سینه در ارتباط باشید.

راه های ارتباطی

شماره تماس 021-22784592

پیج اینستاگرام

نقطه محوری این مقاله در خصوص تزریق چربی به باسن است.

آنچه افراد را نیازمند تزریق چربی به باسن می کند، افتادگی این ناحیه به دلیل افزایش سن و یا نقص مادرزادی است. البته برخی به دلیل پیروی از مد و رسیدن به تناسب اندام خواستار چنین تزریقاتی هستند.

با تزریق چربی متقاضیان علاوه بر برخورداری از حجیم تر شدن باسن از مزیت لیفت باسن نیز برخوردار خواهند شد.

تزریق چربی به علت انجام جراحی لیپوساکشن گاها با تردید افراد مواجه خواهد بود. گروهی به دلیل عوارض ناشی از برداشت چربی از بدن با جراحی، استفاده از چربی مصنوعی را ترجیح می دهند. اما نکته ای که حائز اهمیت است، این است که برداشت چربی از بدن خود فرد علاوه بر استفاده در نواحی دیگر مثل باسن، می تواند با حذف چربی نواحی ای مانند شکم زیبایی اندام را دو چندان کند.

تزریق چربی به باسن چگونه صورت می گیرد؟

اگر بخواهیم از تزریقات مصنوعی چربی صرف نظر کنیم، راه دیگر انتقال چربی از اعضای دیگر بدن به باسن خواهد بود.

این نوع تزریق در سایه استفاده از جراحی هایی نظیر لیپوساکشن و یا لیپوماتیک نواحی دارای چربی اضافه امکان پذیر است.

از این رو جراح با ایجاد بیهوشی عمومی نواحی مورد نظر برای برداشت چربی را مشخص کرده و چربی مورد نیاز برای تزریق را استخراج می کند. اغلب نواحی که برای استخراج چربی استفاده  می شود، ناحیه شکم و پهلو است که جراح سه برابر حجم مورد نیاز را از این نواحی برداشت خواهد کرد.

چربی های استخراج شده پس از طی کردن پروسه تصفیه سازی به ناحیه باسن انتقال می یابند.

طول زمانی که برای برداشت و انتقال چربی در نظر گرفته اند از 90 دقیقه تا 4 ساعت است.

آیا تزریق چربی به باسن برگشت پذیر است؟

یکی از عمده سوالات متقاضیان تزریق چربی به باسن امکان برگشت حالت باسن به وضعیت قبل است.

بیشتر بخوانید
تزریق بوتاکس به صورت

همانطور که می دانید تزریق به ناحیه باسن پس از پایان جراحی کاملا مشهود است. اما در طول زمان ممکن است مقدار کمی از چربی ها جذب بدن شده و شکل باسن را طبیعی تر کند. گزارش 60 تا 80 درصدی از ماندگار بودن تزریق چربی به باسن خیال شما را آسوده خواهد کرد. با این حال به دلیل مرگ برخی سلول های چربی بعد از تزریق به متقاضیانی که به نتیجه ایده آل نرسیده اند، توصیه می شود مجددا اقدام به تزریق کنند.

چرا پروتز باسن نه؟

شاید بعد از خارج شدن از چالش برگشت پذیری فرم باسن به حالت قبل، این پرسش مطرح شود که مگر پروتز های باسن چه ایرادی دارند که استفاده از آن توصیه نمی شود؟

در پاسخ باید بیان کنیم که ایجاد پروتز نیازمند برش روی پوست است. از این جهت نسبت به تزریق چربی عوارض و مراقبت بیشتری را می طلبد و همچنین جای اسکار باقی مانده از برش می تواند ظاهر باسن را مخدوش کند. علاوه بر این فرم طبیعی تری که با تزریق چربی ممکن است پروتز باسن نمی تواند ایجاد کند.

از مزیت های تزریق چربی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • احتمال آسیب به پروتز
 • نداشتن دوره نقاهت طولانی مدت
 • کاهش عوارض احتمالی
 • نتیجه ای طبیعی تر
 • بهره مندی از پیکرتراشی همسو با تزریق به باسن
 • عدم نیاز به بستری

چه افرادی می تواند از تزریق چربی به باسن استفاده کنند؟

این روش با تمام مزیت های خود برای برخی از افراد توصیه نمی شود که عبارت اند از :

 • افرادی که ثبات وزن ندارند.
 • افرادی که بانک چربی کم در نواحی شکم و پهلو دارند.
 • افرادی که استعمال دخانیات می کنند.
 • افرادی که با مشکلات پوستی مواجه هستند.
 • افرادی که به بیماری خاصی مبتلا هستند.

توصیه پایانی

افرادی که متقاضی این جراحی هستند باید توجه داشته باشند، برای جلوگیری از عوارض احتمالی می بایست در ابتدا درباره جراح خود تحقیقات لازم را به عمل آورده و از بهترین متخصصان برای انجام این تزریق استفاده کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3.5]
دکتر مریم شریفی

متخصص و جراح پستان،سرطان و زیبایی، بورد تخصصی جراح دانشگاه علوم پزشکی تهران، فارغ التحصیل دکترای عمومی از دانشگاه علوم پزشکی بابل فارغ التحصیل مقطع تخصصی جراحی عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران دارای بورد تخصصی با رتبه برتر از دانشگاه تهران عضو پژوهشکده بیماریهای پستان دانشگاه علوم پزشکی تهران جراح دانشگاه علوم پزشکی تهران عضو جامعه جراحان ایران در حال حاضر جراح دانشگاه علوم پزشکی تهران دوره فلوشیپی جراحی پستان عضو انجمن جراحان ایران فعال در مرکز و پژوهشکده بیماریهای پستان تهران عضو فعال پژوهشکده بیمارستان شریعتی تهران فعال در مرکز بیماریهای پستان جهاد دانشگاهی تهران گذراندن دوره های تکمیلی بیماری و جراحی های پستان

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
تماس با پزشک