هزینه لیپوماتیک

هزینه لیپوماتیک

این روزها چاقی برای بسیاری از مردم در سراسر جهان یک چالش بزرگ است که می تواند معایب و آسیب های خاص خود را داشته باشد. تمام کسانی که از چاقی رنج می برند به دنبال یافتن راه حل مانند رژیم های غذایی هستند. با این وجود، بهتر است قبل از انتخاب و پیروی از دستورالعمل ها، جنبه های مختلف رژیم را در نظر بگیرید. مشاوره با یک متخصص در این مورد می تواند بسیار مفید باشد. گاهی اوقات رژیم برای این افراد کارساز نیست ولی می توانند برای دستیابی سریع به اندامی ایده ال از روش های جراحی متعددی مانند لیپوماتیک بهره ببرند. به همین دلیل در این مقاله لازم دانستیم درباره جراحی لیپوماتیک و مزایای آن برای شما عزیزان مطالبی را ارائه نماییم پس در ادامه با ما همراه باشید.

درباره جراحی لیپوماتیک چه می دانید؟    

لیپوماتیک یک عمل جراحی زیبایی برای خلاص شدن از شر چربی های اضافی بدن است. این جراحی زیبایی می تواند در کلینیک به صورت سرپایی انجام شود و معمولاً نیازی به بیهوشی نیست. در طی یک جلسه مقدار زیادی چربی از بدن خارج می شود و حداقل عوارض برای آن وجود دارد. با استفاده از این عمل جراحی، پوست بیمار شل نمی شود. لیپوماتیک بدن را تقویت هم می کند. لازم به ذکر است که کاهش سایز برای مدت طولانی ادامه دارد و همچنین می تواند سلولیت را از بین ببرد. در این عمل جراحی چربی از نظر فیزیکی کاملاً از بین می رود و با حرکات لرزشی چربی ها آزاد می شوند و این چربی ها بدون درد و خونریزی از بدن خارج می شوند. هدف از این عمل جراحی تغییر سایز و شکل بدن است. همچنین دوران نقاحت و بهبودی این جراحی بین 3 تا 7 روز است.

نواحی جراحی لیپوماتیکلیپوماتیک و مزایای آن

برخی از مزایای جراحی لیپوماتیک به شرح زیر است:

  • یکنواختی چربی در زیر پوست و مانند سایر دستگاه های مکش باعث چربی ها زیر پوست به صورت برآمدگی درنمی آیند.
  • تعداد روزهای پوشیدن لباس فشرده سازی بدن در این جراحی بسیار کوتاه است و به مدت 2 هفته ادامه دارد.
  • در لیپوماتیک جمع شدن پوست و شکل دادن به آن به مراتب بهتر از سایر جراحی ها است.
  • در این عمل جراحی از بی حسی موضعی استفاده می شود.
  • میزان تورم و ترشحات در این عمل جراحی بسیار کم است.
  • احتمال عفونت بسیار کم است.
  • احتمال آمبولی چربی کم است و تاکنون هیچ موردی گزارش نشده است.
  • نیازی به بستری شدن ندارد و فرد بعد از درمان مرخص می شود.
  • کوفتگی و آسیب دیدگی بدن در این عمل جراحی کمتر است بنابراین نسبت به سایر جراحی ها راحت تر است.

لیپوماتیک و عوارض آن

عوارض لیپوماتیک عبارتند از:

1-  پزشک شما باید زمان کافی برای عمل صرف کند زیرا این دستگاه براساس لرزش عمل می کند و ممکن است پزشک خسته شود و در نتیجه اشتباه کند.

2-  لرزش شدید که باعث آسیب دیدگی بیمار و پزشک می شود.

3-  در نواحی وسیع قابل استفاده و در دسترس است.

4-  در ران، بازو و شکم قابل استفاده است.

5-  التهاب

6-  بی حسی موضعی در ناحیه تحت درمان

7-  بروز عفونت که بسیار کم اتفاق می افتد

8-  مشکلات کلیوی یا قلبی

9-  واکنش آلرژیک

10-   سوختگی پوست

11-   بخیه جراحی

12-   خارش

13-   افزایش دمای بدن

14-   حالت تهوع

15-   احساس ضعف و سرگیجه

خانم دکتر مریم شریفی، جراح سینه و لیپوماتیک قادر هستند جراحی لیپوماتیک را با مهارت بالا انجام دهند . می توانید با راه های ارتباطی زیر با دکتر شریفی جراح زیبایی سینه در ارتباط باشید.

راه های ارتباطی

شماره تماس 021-22784592

پیج اینستاگرام

لیپوماتیک در کدام نواحی بدن قابل انجام است؟

نواحی از بدن که می توان بر روی آنها عمل لیپوماتیک را انجام داد به شرح زیر است:

1-  شکم

2-  پشت

3-  باسن

4-  سینه

5-  قسمت های داخلی زانو

6-  ران

7-  پهلوه

ا8-  گردن و ناحیه زیر چانه

9-  قسمت داخلی و خارجی ران ه

ا10-   بالای بازوها

 لیپوماتیک چگونه انجام می شود؟

در اندامی که Lipomatic انجام می شود، سوراخی با قطر 2-5 میلی متر ایجاد می شود، پس از آن، دستگاه از طریق سوراخ وارد بافت چربی بدن می شود و با استفاده از امواج ماوراء بنفش، بافت چربی را از بین می برد و محلولی برای بی حسی و جلوگیری از خونریزی در بدن تزریق می کند و درنهایت چربی و محلول بیحسی از طریق منافذ خارج می شود. این دستگاه دارای سیستم ایمنی فعال است که در هنگام مواجهه با بافت فاقد چربی متوقف می شود بنابراین خطر پارگی و قطع اندام ها و همچنین سوختگی پوست به حداقل مقدار خود می رسد.

جراحی لیپوماتیک چگونه انجام می شود نکات مهم قبل از انجام لیپوماتیک

1-  نخستین قدم انتخاب یک مرکز تخصصی معتبر برای عمل است تا به شما در تعیین میزان چربی اضافی در نواحی مورد نظر کمک کند. در جلسه اول، پزشک ابتدا انتظارات و خواسته های شما از عمل لیپوماتیک را بررسی می کند و بسته به شرایط شما مانند قد، وزن و میزان چربی تعیین می کند که آیا انتظارات شما منطقی است یا خیر. سپس تعداد جلسات مورد نیاز برای عمل را براساس توده چربی یا نواحی مورد نیاز برای شما مشخص می شود.

2-  در این زمینه اطلاعات کافی داشته باشید.

3-  به یک مرکز درمانی معتبر و جراح لیپوماتیک حاذق مراجعه کنید.

4-  قبل از انجام هر کاری یک جلسه مشاوره داشته باشید

5-  اگر دارویی مصرف می کنید به پزشک خود بگویید.

 ملاحظات فوری بعد از عمل لیپوماتیک

با توجه به تأثیر بی حسی و آرام بخش هایی که در حین جراحی استفاده می شود، به بیمار توصیه می شود با یک همراه کلینیک را ترک کند.

رژیم بعد از لیپوماتیک

اگر لیپوماتیک با بی حسی موضعی انجام شود، که به طور کلی چنین است، بیماران می توانند بلافاصله به رژیم غذایی معمول خود بازگردند.

سایر ملاحظات بعد از لیپوماتیک

1-  به اندازه کافی آب، آب میوه یا نوشیدنی های غیر الکلی بنوشید. 48 ساعت قبل و بعد از عمل از نوشیدن الکل خودداری کنید.

2-  استراحت مطلق برای چند ساعت اول بعد از عمل لیپوماتیک توصیه می شود و تا 18 ساعت رانندگی نکنید.

3-  در روز عمل لیپوماتیک، پیاده روی کوتاه در صورت تمایل می تواند انجام شود. در صورت پارگی اولیه پوست شکم ، نشستن به صورت 90 درجه تا 3 روز ممنوع است.

4-   پس از عمل معمولا سفتی پوست در زیر شکم رخ می دهد که این مشکلی است که بسیاری از پزشکان پس از از بین رفتن چربی با آن روبرو هستند و به دنبال راه حل هستند. برای جلوگیری از این امر به بیمار توصیه می شود که بیشتر دراز بکشد، پیاده روی کند یا بنشیند.

5-  روز بعد از عمل لیپوماتیک، بیمار می تواند فعالیت بدنی روزانه خود را انجام دهد. همچنین بیمار می تواند 2 تا 4 روز بعد از درمان ورزش بدنی را از سر بگیرد. پیشنهاد می شود که با 25% از شدت ورزش قبلی خود شروع کنید و سپس فعالیت های بدنسازی روزانه خود را بیشتر کنید. هرچه تحرک بیمار در روزهای اول بیشتر باشد، ترشح مایعات بهتر است.

6-  گن مخصوص لاغری لیپوساکشن بپوشید.

7-  پس از لیپوماتیک، برای تخلیه مایعات از نواحی برش داده شده و جلوگیری از تورم، بیماران باید بعد از عمل لیپوماتیک، گن های لاغری را به نسبت اندازه خود بپوشد.

8-  بیماران ممکن است صبح روز بعد از عمل، سرگیجه کمی داشته باشند، که معمولاً در هنگام عوض کردن لباس یا تغییر وضعیت به حالت نشسته از حالت ایستاده رخ می دهد. در این حالت، بیمار باید سریع بنشیند.

اقدامات لازم قبل از انجام لیپوماتیک

نکاتی که باید در طول جلسه مشاوره از بیمار پرسیده شود و بیمار باید با دقت پاسخ داده شود عبارتند از:

1-  تاریخچه بیماری هایی مانند دیابت کنترل نشده، فشار خون بالا، بیماری های قلبی عروقی مانند انفارکتوس میوکارد یا مغز، جراحی های قبلی به ویژه در ناحیه مورد نظ ، بیماری های مزمن مانند سرطان، لوپوس، بیماری های مرتبط با ضعف سیستم ایمنی و غیره.

2-  تاریخچه مصرف داروها، به ویژه داروهای ضد انعقادی مانند آسپیرین، وارفارین، پلاویکس و داروهای ضعیف مانند بروفن و خانواده آن، ویتامین E، و آمیودارون سایمتیدین، ​​سیپروفلوکساسین، فلوکستین، فلوکونازول، مترونیدازول، کوپریموکسازول، کلاریترومایسین، اریترومایسین، پروتون تیروکسین ها، دیلتیازم، نیفدیپین، متوپرولول، تتراسایکلین، دانازول، آلپرازولام، اتوزوستین، سیمواستاتین.

3-  ارزیابی های روانشناختی از نظر سابقه عمل های جراحی مشابه، تغییرات پی در پی وزن، فعالیت بدنی

4-  سونوگرافی برای بررسی قطر چربی زیر پوستی، احتمال فتق و …

5-  آزمایش خون برای تشخیص کم خونی، عملکرد کبد و کلیه، آزمایش بارداری در زنان، آزمایش انعقادی و آزمایشات تشخیصی بیماری هایی مانند هپاتیت و …

6. پر کردن فرم رضایت نامه

هزینه لیپوماتیک

برای بسیاری از افراد هزینه لیپوماتیک اهمیت بسیاری دارد و در این رابطه از دکتر مریم شریفی سوالات متعدد بسیاری پرسیده می شود. در این رابطه هزینه عمل بستگی به ناحیه تحت عمل و تعداد جلسات مورد نیاز دارد که پس از جلسه مشاوره به طور دقیق به بیمار گفته خواهد شد. بنابراین شما عزیزان برای مشاوره قبل از عمل می توانید به مطب دکتر مریم شریفی جراح سینه و لیپوماتیک در تهران مراجعه کنید.

خلاصه

لیپوماتیک یک عمل جراحی زیبایی برای از بین بردن و خارج کردن چربی های بدن بدون شل شدن پوست و بازگشت چربی است. در طول هر جلسه مقدار زیادی چربی از طریق شکسته شدن و مکیدن از بین می رود. این عمل غالباً در شکم، ران، باسن، گردن، چانه و پشت استفاده می شود.

متخصص و جراح پستان،سرطان و زیبایی
دکتر مریم شریفی

متخصص و جراح پستان،سرطان و زیبایی، بورد تخصصی جراح دانشگاه علوم پزشکی تهران، فارغ التحصیل دکترای عمومی از دانشگاه علوم پزشکی بابل فارغ التحصیل مقطع تخصصی جراحی عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران دارای بورد تخصصی با رتبه برتر از دانشگاه تهران عضو پژوهشکده بیماریهای پستان دانشگاه علوم پزشکی تهران جراح دانشگاه علوم پزشکی تهران عضو جامعه جراحان ایران در حال حاضر جراح دانشگاه علوم پزشکی تهران دوره فلوشیپی جراحی پستان عضو انجمن جراحان ایران فعال در مرکز و پژوهشکده بیماریهای پستان تهران عضو فعال پژوهشکده بیمارستان شریعتی تهران فعال در مرکز بیماریهای پستان جهاد دانشگاهی تهران گذراندن دوره های تکمیلی بیماری و جراحی های پستان

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه