هزینه پروتز سینه در سال 1401

 

پس از عمل ماستکتومی یا لامپکتومی برای سرطان پستان، ممکن است بخواهید از پروتز سینه استفاده کنید تا اعتماد به نفس بیشتری احساس کنید. پروتزها ، که به آن فرم های سینه نیز گفته می شود، در اندازه ها و شکل های زیادی وجود دارند، از چند ماده مختلف ساخته شده و از نظر قیمت نیز متفاوت هستند.

پروتز سینه چگونه می تواند کمک کند؟

در حالی که بسیاری از خانم ها به دلایل زیبایی ممکن است بخواهند پروتز سینه داشته باشند، مزایای دیگری نیز وجود دارد که ممکن است این گزینه را برای کسانی که ممکن است به این صورت فک نکرده باشند، به گزینه ای جذاب تبدیل کند.

پروتز-سینه

پروتز خوب سینه می تواند مزایای زیر را داشته باشد:

1-  تعادل و ظاهر شما را بهبود می بخشد: برای اغلب خانم ها ، بزرگترین فواید پروتز، بازگرداندن ظاهر طبیعی آنها پس از انجام عمل جراحی است.

2-   از اسکار جراحی خود محافظت کنید: پروتز سینه نرم می تواند به عنوان یک بالشتک برای التیام برش های ایجاد شده پس از جراحی باشد.

3-  از حرکت کردن سینه بندتان جلوگیری می کند: یک پروتز مناسب می تواند سینه بند شما را در جای خود نگه دارد تا به طور ایمن جا بیفتد و پوست شما را پس از عمل تحریک نشود.

4-  در حفظ تعادل مناسب به شما کمک می کند: بسیاری از خانم ها پس از اینکه ماستکتومی یا حتی لامپکتومی در وزن سینه خود دچار عدم تعادل می شوند. پروتز ممکن است در این امر کمک کند.

مشاهده اینستاگرام دکتر شریفی

انواع پروتز

پروتزها در اندازه ها، شکل ها و رنگ های مختلف پوست موجود هستند. آنها می توانند نامتقارن باشند، به این معنی که فقط برای سمت چپ یا راست طراحی شده باشند یا متقارن باشند و برای هر دو طرف طراحی شده باشند.

از مواد مختلف (سیلیکون ، لاستیک فوم ، فیبر یا پنبه) برای ساخت پروتز سینه استفاده می شود. بعضی از فرم ها نوک سینه ها  دارند و برخی دیگر کاملاً صاف هستند. حتی انواعی برای ورزش های فعال از جمله شنا وجود دارد.

آنچه شما تصمیم می گیرید تا حد زیادی به سبک زندگی و ترجیحات شخصی شما بستگی دارد.

مشخصات پروتزهای سیلیکون

  • وزن و ظاهر آنها بیشتر شبیه به بافت سینه است.
  • همانند یک سینه واقعی، بعضی حرکات را خواهند داشت.
  • می تواند به صورت سفارشی ساخته شود تا به طور کامل با سینه های شما مطابقت داشته باشد.
  • ممکن است پس از پوشیدن آن احساس گرما و سنگینی کنید، خصوصاً هنگام ورزش.

مشخصات پروتزهای غیر سیلیکون 

1-  وزن و ظاهر متفاوت از پستان واقعی است.

2-   به محض اینکه خواستید می توانید بعد از ماستکتومی آن را بپوشید.

3-   سبک تر و خنک تر از جنس سیلیکون برای پوشیدن است.

قیمت پروتز سینه

قیمت پروتز سینه با توجه با عوامل متعددی مانند جنس پروتز سینه تعیین می گردد. دکتر مریم شریفی در انجام عمل پروتز سینه دارای تبحر بالایی هستند که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مطب ایشان تماس حاصل فرمایید.

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی مزایای پروتز سینه و انواع آن پرداختیم. پروتز سینه به خصوص پس از جراحی سرطان سینه می تواند بسیار کاربردی باشد.

 

متخصص و جراح پستان،سرطان و زیبایی
دکتر مریم شریفی

متخصص و جراح پستان،سرطان و زیبایی، بورد تخصصی جراح دانشگاه علوم پزشکی تهران، فارغ التحصیل دکترای عمومی از دانشگاه علوم پزشکی بابل فارغ التحصیل مقطع تخصصی جراحی عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران دارای بورد تخصصی با رتبه برتر از دانشگاه تهران عضو پژوهشکده بیماریهای پستان دانشگاه علوم پزشکی تهران جراح دانشگاه علوم پزشکی تهران عضو جامعه جراحان ایران در حال حاضر جراح دانشگاه علوم پزشکی تهران دوره فلوشیپی جراحی پستان عضو انجمن جراحان ایران فعال در مرکز و پژوهشکده بیماریهای پستان تهران عضو فعال پژوهشکده بیمارستان شریعتی تهران فعال در مرکز بیماریهای پستان جهاد دانشگاهی تهران گذراندن دوره های تکمیلی بیماری و جراحی های پستان

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه